Uranjela mjesecnica

zenoid

Poštovani,
Menstrucija mi nije uvijek bila redovni, ciklusi su u uglavnom trajali 32-36 dana, a posljednja je bila 30.08. i zavrsila 03.08. Prema kalendari narednu mjesečnicu sam trebala dobiti 05.09. Medjutim uranila je 10ak dana, prije toga uz blage klasicne simptome mensturacije. Intenzitet krvarenja je bio dosta slabiji nego obično. Inače bude par dana slabo, a kasnije intenzivno, a ova zadnja mjesecnica (koja bolje receno jos traje) bila je nekoliko dana i jedva pristuna. Grudi me inace bole i oticu prije mjesecnice, medjutim sada nije doslo do toga. U toku ciklusa imala sam nezasticen odnos par puta, ali vidno bez ejakulacije. Da li ki mozete razjasniti situaciju i ukazati na moguce probleme ili nema razloga za brigh. Hvala.

zenoid

Izvinjavam se, greska u pisanju, 05.10.

zenoid

30.07. zavrsila 03.09.
Izvinjavam se jos jednom

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, savjetujem da uradite test na trudnoću. Možda se radilo o implantacijskom krvarenju.

Ankaaa

Poštovani,
Pijem estal pilule vec dvije godine.. Nikad nikakvih problema nisam imala. S obzirom da mi se moj doktor ne javlja vec dva dana trebam vas savjet, svakako cu ga prvom prilikom posjetit ali trebam savjet. Ostalo mi je jos 8 tableta za popit, i jucer dobijem menstruaciju sa laganim bolovima koje nisam dugo imala. Redovno pijem tablete bez kašnjenja. Mene sad samo zanima dal da nastavim normalno pit tablete do kraja ili da prestanem?? Menstruacija nije ni obilna ni oskudna, nego uobičajna kao i uvijek.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno se radi o probojnom krvarenju. Ono nije opasno, niti umanjuje zaštitu. Nastavite s uobičajenim uzimanjem tableta.

Mirela2011

Poštovani, pre 14 dana sam imala spontani pobačaj u 6 nedelji, uradjena je revizija maternice. Kravrila sam prva dva dana i nakon toga svaki dan u tragovima, da bi od juče krenulo kao blago menstrualno krvarenje, odnosno obimnije krvarenje nego prethodnih dana nakon revizije. Da li je u pitanju menstruacija?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, menstruacija bi trebala nastupiti otprilike mjesec dana nakon zahvata. Dva tjedna od zahvata bi se moglo raditi o ovulacijskom krvarenju.