Utrogestan

Verica123

Postovani..kako se koriste kapsule utrogestana kod neplodnosti..od koga dana ciklusa..koja je razlika primjene oralno i vaginalno..Hvala Vam

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, utrogestan se koristi kao potpora žutom tijelu u drugoj fazi ciklusa (od 14. do 25. dana). Može se uzimati oralno ili vaginalno. Kod vaginalne primjene manje su moguće nuspojave.

Verica123

Hvala Vam.na odgovoru..a u kojoj dozi se koristi taj period..ujutru i navece po jedna kapsula od 100mg..ili samo jednom dnevno

Ivo Balenović, dr. med.

Uobičajena dnevna doza progesterona iznosi 200 do 300 mg u dvije doze, 100 mg ujutro, a 100 ili 200 mg navečer prije spavanja.