uzasna bol na ulazu u rodnicu

shamy

Poštovani, zanima me Vaše mišljenje vezano za moj problem, budući da prilično dugo moram čekati za gin. pregled.
Radi se o tome da sam prije tjedan i pol počela primjećivati svrbež i crvenilo u intimnom području. Mislila sam da će proći jer mi se znalo događati da zbog sintetickog rublja dobijem nesto kao alergijsku iritaciju, i to bi se smirilo vec sljedeci dan. Prije godinu i pol (dok sam imala stalnog partnera) znalo mi se desavati da su mi u slucaju intenzivnih odnosa naotekle stidne usne, popraceno boli na ulazu u rodnicu, ali i to bi proslo za kratko vrijeme, vjerojatno se zbog vlazenja upali koja zlijezda.
No ovaj se put pogorsalo i očito je riječ o nečem ozbiljnijem. Zadnji sam odnos imala prije dva tjedna. Prije tjedan dana osjetila sam i strašno neugodnu bol na ulazu u rodnicu. crvenilo je zastupljeno sa lijeve i desne strane od ulaza u rodnicu, nalikuje herpesu s kojim doduse nikad nisam probleme. Ono sto me posebno zabrinjava jest to da sam na ulazu u rodnicu primjetila nesto kao male sitne crvene papile. I upravo mi one izazivaju bol kod brisanja nakon mokrenja buduci da se nalaze tocno na ulazu u rodnicu. Studentica sam, trazeci odgovor na internetskim stranicama, nailzaim na svakakve teske bolesti, a posebno me muci sto mi je majka imala rak grlica maternice prije 5 god. Bojim se da ne bi to bio slucaj i kod mene.
Doista nisam u mogucnosti otici na gin.pregled prije sijecnja, a financijska situacija ne dopusta mi odlazak privatnom gin.
O čemu bi se moglo radiiti? sad
Hvala Vam unaprijed.

Studentica sam, nisam dosad imala upale ni nista sl., al

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odavde ne mogu znati. Pretpostavljam da se radi o vulvovaginitisu gljivične prirode.
Otok, crvenilo, ekskorijacije vulve idu u prilog tome.
Probajtw koristiti Canesten kremu par puta dnevno nekoliko dana.