Veličina ploda

DAŠA

Poštovani!

Molim da mi odgovorite da li mjere UZV-A odgovaraju 11.tj. trudnoće.
CRL=39 mm.

Unaprijed hvala!

DAŠA

Poštovani!

Da li je u redu nalaz ultrazvuka za 14tj+4:
CRL=70,8mm
FL=13,1mm
BPD=26,2mm

Unaprijed Hvala!

mgaric

Poštovani, jako sam zabrinuta i molim Vas odgovor.
Na 1. UZV velicina ploda je bila 6+1 (tjedan dana manje nego po zadnjoj menstruaciji).
Drugi UZV nakon 2 tjedna CRL=0.94, 8+3TT. (Sto je ok)
Danas, nakon 15 dana sam zbog bolova opet bila kod gina ali mu nije radio vaginalni UZV pa mi je napravio preko trbuha. Po ZM sam 11+3 a po zadnjem UZV 10+5. medjutim, šok. Na UZV ispada da sam 9+1.
Znaci za 15 dana ispada da je plod narastao samo za 5 dana (oko 7mm). Tražila sam ginekologa objasnjenje ali on kaze da je sve ok i da mu je bilo jako tesko vidjeti na trbušnom UZV jer se on radi tek iza 14tt. Rekao je da srce kuca. Molim Vas odgovor, treba li me ovo uplasiti i da potrazim drugi odgovor. ☹️ Da napomenem jos jedini simptom trudnoce koji sam imala su bolne grudi ali su i one prestale, sto bi mogao biti jos jedan znak za uzbunu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana DAŠA, mjere su malo ispod srednjih vrijednosti za amenoreju (dobi trudnoće izračunatoj prema zadnjoj menstruaciji).

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana mgaric, vjerojatno se desila pogreška kod mjerenja. Mislim da je s trudnoćom sve u redu.