Visanne

mdipd

Poštovani, otkrivena mi je endometrioza prije četiri godine, kada sam imala i operaciju ciste veličine 9cm. Od tada pijem Cilest. Bez obzira na to, bolovi od endometrioze su se pogoršali. Moj ginekolog mi je sada preporučio korištenje Visanne tableta. Kada sam na internetu pročitala koji svi simptomi dolaze uz korištenje ovih tableta, uplašila sam se. Također su i neke djevojke pisale o tim simptomima. Možete li mi reći kakva su iskustva vaših pacijentica koje koriste ove tableta? Imaju li one te nuspojave? Koliko Visanne tablete pomažu u suzbijanju endometrioze? Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, svakako poslušajte svog liječnika, mislim da se bolje kupira endometrioza nego oralnim kontraceptivima.
Nažalost lijek je tek došao na naše tržište, ali iskustva vani su dobra. Svakako mislim da s obzirom na uznapredovalost endometrioze dobro da krenete da tim lijekom.

Venia

Poštovani,

smije li se Visanne početi piti 1. dana ciklusa ili je bolje pričekati da krvarenje stane? Hvala na savjetu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete s prvim danom ciklusa.

Venia

Popila sam sinoć prvu tabletu s 1. danom ciklusa i do jutra mi je krvarenje stalo. Je li to uobičajeno ili se trebam javiti ginekologu sutra? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uobičajno je. Ne trebate brinuti. Ustabilit će se tijekom uzimanja.

Venia

Poštovani,

nakon menstruacije koja je prošli mjesec trajala dan i pol, i potom 14-dnevnog smeđeg isjetka od nekoliko kapi dnevno, ovaj mjesec kako se čini mjesečnica će u potpunosti izostati. Jasno mi je da je to nije neuobičajeno kod terapije Visanne-om, ali me zanima koliko dugo se može tolerirati izostanak? Naime, kontrolni UZV mi je zakazan u listopadu nakon menstruacije (hm?!) pa me zanima ukoliko do iste ne dođe je li to predug period izostanka i trebam li se ranije javiti liječniku? Hvala još jednom.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije prekasno. Ne trebate se javljati prije zakazonog termina.

martad12

Poštovani,

Prepisana mi je terapija Visanne zbog endometrioze.
Terapiju sam počela piti 11.04.22 (9 dan ciklusa).
Nisam imala nikakvih nus pojava do 07.05. kada mi se pojavio krvavi iscjedak koji se kasnije pretvorio u kravrenje (nešto blaže nego menstrualno) koje traje i dalje no brinu me krvni ugrušci koji su se pojavili više puta u tom razdoblju, da li je to normalno ili se moram javiti svom ginekologu za pregled?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to je moguća nuspojava lijeka. Ipak, savjetujem pregled.