Vjerojatnost trudnoće ??

Anonimus97

Poštovani
Imala sam spolni odnos s momkom a ovako je izgledalo:
Znači jedan spolni odnos se dogodio dan prije ovulacije, a na dan ovulacije su bila dva puta. Nijedan put on nije svršio u mene nego izvan. Na dan ovulacije sam popila tabletu za hitnu kontracepciju pa me sada zanima da li je mogla imati djelotvoran učinak i da li je moglo doći do trudnoće?? Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom mala je šansa da dođe do trudnoće. Tabletu ste uzeli na vrijeme, ali ona ne garantira 100% učinkovitost. Od 100 žena koje uzmu postkoitalnu kontracepciju 2 ostanu trudne.

Anonimus97

Znači iako je dan ovulacije bio tableta može djelovati?? I hvala vam puno.

Ivo Balenović, dr. med.

Tableta odgađa ovulacija. Ukoliko je do ovulacije već došlo, tableta remeti hormonsku ravnotežu organizma i time onemogućava oplodnju/implantaciju za što je potrebna idealna hormonska ravnoteža.