Zaboravljena prva pilula

amorevirginali

Postovani, pozdrav, vec nekoliko mjeseci koristim Estal, prosloga cetvrtka sam trebala poceti s novim pakiranjem, a ja sam slucajno napravila dan vise pauze i pocela s njim u petak. Nisam nadoknadila onu propustenu prvu pilulu u petak jer nisam ni bila svjesna da sam ju preskocila. Tijekom pauze nije bilo odnosa, ali taj petak, kad sam pocela s novim pakiranjem sam imala odnos bez neke dodatne zastite. Kakve su sanse da se sada dogodi trudnoca?

Hvala lijepa.

amorevirginali

Da dodam, svaki sljedeci dan sam nastavila normalno uzimati pilulu u isto vrijeme..

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, zbog jedne propuštene tablete šanse za trudnoćom su samo teoretske. Nema razloga za brigu.

AnaBr

Zdravo,
Prvi puta pijem kontracepcijske pilule.Sve pretrage prethodno uradjene kod ginekologa. 25.03 pocela sa kutijicom Qlaire tacno na prvi dan menstruacije (kako mi je ginekolog rekao. Izmedju 2.04. i 5.04. sam imala nezasticen odnos. 12.04. se javlja kao menstrualno krvarenje jedan dan. Dr. kaze da je to probojno krvarenje. Ispila sve tablete (i posljednje dvije placebo) uredno svaki dan u isto vrijeme i menstruacija nije nastupila. Evo danas pijem vec drugu tabletu iz druge kutijice kako mi je dr. rekao da nastavim i nista jos nema. Jel moguce da izostane menstruacija? Jel postoji mogucnost trudnoce?? :/ Sta dalje sad? Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kod žena koje uzimaju oralne kontraceptive, postoji mogućnost izostanka menstruacije.

AnaBr

Hvala na odgovoru. A koja je mogucnost da je nakon navedenog trudnoca moguca?

Ivo Balenović, dr. med.

Ne postoji mogućnost trudnoće.

amorevirginali

Pozdrav,
pisala sam Vam prije nekoliko dana prva na ovoj temi. Evo, imam jos 5 tableta do kraja pakiranja u ovom ciklusu. Prethodni ciklusi su mi bili dosta drugaciji nego ovaj, znaci imala sam jako bolne grudi sto je sad izostalo, i vec sad mi se pojavljuju grcevi lagani u donjem dijelu stomaka i lagani smeđi iscjedak, a nisam jos gotova s ovim pakiranjem. Jako se brinem buduci da sam zaboravila onu prvu tabletu i da ju nisam nadoknadila.
Jesam li se dovela u neki hormonski disbalans i moram li se javiti svom lijecniku zbog ovoga?

Ivo Balenović, dr. med.

Popijte tablete do kraja, pa uradite pauzu. Ništa se neće poremetiti. Kada nastupi menstruacija sve će smetnje prestati.

amorevirginali

Postovani, danas mi je posljednji dan pauze, krvarenja nije ni bilo, osim oskudnog smeđeg iscjetka. Test na trudnoću je jutros pokazao negativan rezultat. Da se javim liječniku zbog izostanka menstruacije? Ili je to normalno kada se uzimaju tablete?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to je normalno kod žena koje uzimaju oralne kontraceptive.