Moguća trudnoća

AnaM88

Poštovani dokrotre,

Već sam Vam se obratila s upitom. Menstruaciju sam trebala dobiti 9.5., a zadnja menstruacija mi je bila 12.4. Međutim, još nisam dobila. Jako sam opterećena time je li moguće da se radi o trudnoći. Čitala sam zaista previše toga i nalazim različite odgovore, možete li mi odgovoriti je li moguće da dodje do trudnoće ukoliko sam imala odnos za vrijeme plodnih i neplodnih dana, ali bez ejakulacije u rodnicu? Čitala sam po Vašim odgovorima da nije - no ipak još jednom pitam. Koristili smo zaštitu (konkretno se radi o kondomu), no prije toga smo na samom početku započeli bez istoga.
Isto tako, možete li mi objasniti kada je moguće osjetiti prve simptome trudnoće?Evo koje simptome imam ja - boli me trbuh kao pred menstruaciju, naduta sam, grudi mi nisu toliko osjetljive (tako je gotovo svaki mjesec). Danas me počeo jako boljeti desni jajnik. Isto tako, stalno mi se čini da sam "dobila", ali nisam... Prosla dva mjeseca menstruacija mi je došla dva dana prije očekivanog. Inače mi je ciklus redovan. Hvala na odgovoru i izdvojenom vremenu!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, bez ejakulacije unutar rodnice trudnoća nije moguća. Prvi simptomi se mogu osjetiti tek nakon implantacije zametka do koje dolazi desetak dana nakon oplodnje/odnosa.