Zatrudnivanje neplodnost

Frosii

Zdravo doktore htela bi vas zamoliti za vase mislenje vec duze vreme pokusavam ostati trudna bila sam na ginekologa on kaze da nemam ovulaciju da je kletka kojr bi se trebalo oploditi mala i da su sve iste da bi bar jedna trebalo biti veca od drugih da bi se mogla oslobodit i oploditi toes doci do ovulacije jasam pila dabroston ovunorm i klomifen i bila na kontrolu megjutim doktor kaze da su mi sve kletke 8mm a samo jedna 10 i mi je produzio istu terapiju jos mesec dana pa vi htela vas pitat dali sa produzenom terapijom ce kletka narasti i biti spremna za oplodnje toes ovulacije molim vas jako zelim ostat trudna hvala vam

Vitta

Poštovanje. Muz i ja smo u braku 3 g. Pokusavamo cijelo to vrijeme imati bebu. Pa smo se odlučili nesto poduzeti, meni je 31, a mužu 33 godine. Muz je radio spermiogram koji glasi:
Trajanje apstinencije: 4 dana
Volumen: 0.6
Likvefakcija: 17
Boja: bijela
Ph: 7.7
Viskoznost: prisutna sluz
Aglutinacija: nema
Koncentracija :-
Vitalnost: -
Vitalnost ( hipoosmotski HOS test) : -
Kncentracija leukocita,: >1.0
Pokretni spetmiji: -
Aktivno- pikretni spermiji-
Napomena: nativno nađeno 0.5 mil/ ml spermija, pokretljivost 10%
Ja sam dobila uputnicu za FSH, LH, E2 P4, testoster ukup i sluz b, inzulin SHBG, androstendion , DHEAS
Ciklusi su mi od 28- 35 dana, dali se to radi na neki određeni dan ciklusa, dali je u redu da napravim 19- ti dan ciklusa
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, dobili ste odgovarajuću terapiju za indukciju ovulacije. Sada je potrebna ultrazvučna kontrola rasta folikula, i ciljani odnosi.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Vitta, svi hormoni osim P4 rade se između 2. i 5. dana ciklusa. P4 je potrebno uraditi 21. dan ciklusa. Prema nalazu suprugova spermiograma teško da će doći do oplodnje prirodnim putem. Savjetujem da se javite liječniku specijalisti humane reprodukcije radi metoda potpomognute oplodnje. Volumen, koncentracija i pokretljivost spermija su ispod granica normale.

Frosii

Dali ce narasti ta folikula doktore rekao mi lekar da treba strpljena ali da nije nemoguce mogu li ja postati mama sudeci po ovaj problem veoma sam zabrinuta hvala vam

Frosii

I dal ce posle ove terapie poceti normalno rasti te folikule jel to opasan peoblem za zatrudnivanje doktore

Vitta

Hvala vam puno na odgovoru. Samo pitanje, dali mofu to sve uraditi 19 dan ciklusa, s obzirom da su mi ciklusi itmedu 28 i 35 dana... Moj ginekolog mi je savjetovao da mogu sve 21 dan.... Dali ce sta smetati ako uradim 19 dan ciklusa

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Frosii, na propisanu terapiju trebalo bi doći do porasta folikula i ovulacije, ukoliko je Vaš hormonski status uredan (a pretpostavljam da je uredan pošto Vam je liječnik propisao terapiju za stimulaciju ovulacije) i time ćete ostvariti trudnoću.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Vitta, P4 (progesteron) se određuje u drugoj fazi ciklusa jer se njime dokazuje ovulacija. Preporuka je 21. dan. Ukoliko ste imali ovulaciju možete ga uraditi i 19. dan - biti će povišen. Svi ostali spolni hormoni se rade između 2. i 5. dana ciklusa jer su njihove vrijednosti vrlo promijenjive u drugim fazama ciklusa.