Zeljezo u trudnoci

Marijana

Postovana doktorice Kupesic, javljam Vam se s pitanjem vezanim za nisko zeljezo u trudnoci.
Sada sam u 23. tjednu trudnoce i nalaz hemoglobina mi je u zadnjih mjesec dana pao sa 96 na 87 g/L. Napominjem da citavo to vrijeme pijem 2 tablete Ferrum lek dnevno, dakle 200 mg zeljeza uz C vitamin. zanima me koliko je ovakav nalaz zeljeza opasan za bebu i sta mi Vi preporucujete.
Hvala.

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Ovakav nalaz Vas ne treba zabrinjavati, ali bih preporučila da osim suplementacije željezom u obliku Ferruma koristite i Pregnavit ili Prenatal (multivitamnisnki dodatak za trudnice), kao i da promijenite način prehrane sukladno većim zahtjevima organizma za željezom tijekom trundoće.