Zoladex u IVF postupku

Niki

Poštovani,

doktor mi je spomenuo Zoladex kao pomoć u IVF postupku na koji bi trebala uskoro krenuti.

Zanima me koji dan ciklusa se on daje i koja je njegova funkcija u ovakvim postupcima?

Unaprijed zahvaljujem

Prof.dr. Marina Ivanišević

Niki, Zoaldex je lijek koji "spušta" razinu žesnkih spolnih hormona prije menstruacije nakon koje se počinje sa dobivanjem hormona koji potiču stvaranje jajnih stanica. Obično se daje u spreju za nos ili injekcijama za intramuskularnu primjenu negdje od 21 dana ciklusa koji prethodi ciklusu u kojem se planira IVF.