Zrelost posteljice

Bebabroj3

Pozdrav
Rijec je o 3trudnoci koja protice uredno ( tlak uredan i u plusu 9kg). Na pregledu 36+1 ustanovljen 3 stupanj zrelosti posteljice zbog cega sam narucena opet za sljedeci tjedan na pregled. Da li ima potrebe za nadzorom trudnoce ili samo redovnijim kontrolama jer je taj dio nalaza podcrtan crvenom kemijskom.

Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, potrebne su redovne kontrole. Stupanj zrelost 3 nastupa u 37. tjednu trudnoće. To je fiziološko starenje posteljice i nema utjecaja na plod. Kod Vas je to nastupilo nešto ranije. Nema razloga za brigu.