Abortuuus

Minamina1234

Postovani. Imala sam abortus prije 3 mjeseca (prvo dijete) radjeno mi je vakuum aspiracijom i proslo je bez ikakvih komplikacija. Nisam imala nikakve upale, niti infekcije. Zanima me da li cu poslije kada budem zeljela moci ostati u drugom stanju ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, moći ćete ostvariti trudnoću.

Minamina1234

Postovanje doktore. Ovaj mjesec sam pocela da pijem Yasmin tablete 4 dan menstruacije, imala sam odnos nakon 5 dana koristenja pilula.. koliko znam partner nije ejakuirao u mene (opet nisam sigurna ) da li je moguca trudnoca, da li sam bila zasticena iako sam pocela piti Yasmin 4 dan ciklusa ?

Ivo Balenović, dr. med.

Budući da niste počeli s prvim danom menstruacije, postoji mogućnost ovulacije i trudnoće. Ipak, šansa je mala jer je odnos bio 9. dana ciklusa što spada u neplodne dane.

Minamina1234

Znaci ipak su male sanse ? Mislila sam da sam zasticena, ginekolog mi je rekao da cu biti. Nadam se da su sanse veoma male. I da su pilule bar nekoliko djelovale

Ivo Balenović, dr. med.

Samo teoretske.

Minamina1234

Postovanje doktore, opet ja. Ostala mi je jos jedna pilula da popije. Naime rekla sam vam da sam pocela piti pilule 4 dan menstruacije ( jednu od aktivnih pilula ) tako sam bar citala u upustvu. I da sam imala odnos 5 dana poslije koristenja pilula. Ja bih rekla da ovulacije nije bilo, jer uvijek kad imam ovulacija desava se taj rastezljivi iscjedak, ali sad ga nije bilo. No ipak se brinem kolike su sanse da sam ostala u drugom stanju ?

Ivo Balenović, dr. med.

Ako nije bilo ovulacije šanse ne postoje.

Minamina1234

Postovani. 14 je dana proslo od odnosa. Radila sam test, onaj najpouzdaniji. Pokazao mi je negativno. Da li sam prerano uradila .

Ivo Balenović, dr. med.

Niste ga prerano uradili. Rezultat je pouzdan.

Minamina1234

Postovanje. Poslije ispijenih Yasmin pilula dobila sam prekjuce mesntruaciju, ali vec 2 dana mi na ulosku izlazi samo smedja krv. Kada sam dobila bolovi su bili kao pravi menstrualni. Da li da ovo racunam kao menstruaciju ? A osjecam unutra kao da krv jos ne moze skroz da prodje, da ono bas krene kako treba, ne znam kako da objasnim, nadam se da ste me bar malo razumjeli.

Ivo Balenović, dr. med.

To je uobičajeno kod žena koje koriste oralnu kontracepciju. Računajte to kao menstruaciju.

Minamina1234

Ipak je krenula bas kako treba, kao prava menstruacija. Hvala vam doktore sto imate strpljena za nas sa ovim pitanjima. Divni ste i jako ljubazni, sve najbolje vam zelim.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu. Također.

xajiram1

Poštovanje.
Ovako, imala sam s dečkom nezaštićene spolne odnose i dogodila se ejakulacija. Dan nakon sam popila Escapelle. To je bilo prije cca mj. dana, međutim tjedan dana nakon toga dogodila se ista stvar samo je Escapelle popijen 2 dana nakon toga. Zadnju sam menstruaciju imala u tom tjednu između i sve je bilo u redu.. Nakon 2. tablete sam opet dobila "mengu" za 4-5 dana koja ne prestaje evo već 11. dan, do sad su ciklusi bili normalni. Pojavila se u obliku smeđeg rjeđeg iscjetka i od 10. dana prešla u crveno krvarenje s manjim djelićima nečega unutra.. što dalje, do kad će trajati, smatra li se to spontanim pobačajem..

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, bez pregleda ne mogu reći o čemu se radi. Savjetujem da se javite liječniku radi pregleda i terapije.

Ednna

Postovani 23.05.2021.god sam imala medikamentozni pobacaj u 17/ 18 nedjelju bez revizije, na kontrolnom pregledu nakon 2 sedmice ginekolog je uocio nehomogenu dobro prokrvljenu tvar promjera 22 mm, beta mi je tada bila 17, ukljucili su mi ergometrin injekcije 3 do 4 sam krvarila I na kontroli se smanjilo na 14 mm , beta je bila 3, pa su mi radili diletaciju grlica i vakum 6 nedjelja nakon pobacaja jer menstruacija nije se pojavila, sada nakon vakum aspiracije krvarim oskudno doktor je odlucio da me ne kiretira jer ha je strah oziljaka a mene je strah da nesto nije opet ostalo, kontrola je tek za 10 dana sa ph nalazom doktor tvrdi da ce ostalo izaci za menstruacijom a kada bih ja nju trebala dobiti ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, menstruacija će nastupiti kad se uspostavi hormonska ravnoteža. Kada će nastupiti ne mogu Vam odgovoriti. Upitajte liječnika na kontrolnom pregledu. Ultrazvukom se može vidjeti da li su jajnici 'u funkciji', a i prema izgledu endometrija može se otprilike znati kada će doći menstruacija.

Sara39

Poštovani, žensko sam, 39 godina, 158 visoka, 58 težina, do sada nisam rađala, od kronične terapije euthyirox, neredoviti ciklusi (do 70 dana, uz terapiju duphasotonom do 40), 2016 vanmaternična, odstranjen desni jajovod, od 2017 u postupcima mpo (do 2020 2 neuspjela postupka), tek 2020 mi je rečeno da imam pcos, 2021 g. Spontano zanijela, te u 19 tjednu zbog sy down učinjen inducirani pobačaj, 2 dana iza učinjena kiretaža, nakon kiretaže oskudno krvarenje koje je trajalo 2 tjedna, zatim prestalo, te 8 dana nakon toga obilna svijetlo crvena krv s ugrušcima, koja je trajala jedan dan, 5 dana nakon toga kreće krvarenje slično mensturaciji, primarni ginekolog na uzv vidi endometrij 9 mm, šalje me u bolnicu gdje daju nalaz da se radi o mensturaciji (kks i crp uredni, beta 1),krvarenje traje 8 dana(obilnije) zatim prestaje , te opet nakon 3 dana počinje smeđkasti iscjedak , tad idem na kontrolni uzv koji glasi: ut u avf 85*45,u kavumu heterogena sjena 15 mm, adnexa b.o.,u cd nema slobodne tekućine, molim vas za savjet,primarni ginekolog smatra da je to za kiretirati ili raditi histeroskopiju , da li je moguće da je prilikom prve kiretaže nešto ozlijeđeno pa krvari , ja od te prve kiretaže koje ja bila prije više od mjesec dana nemam bolova u trbuhu, niti sam imala temperaturu, da li bi stvarno bilo bolje raditi prvo histeroskopiju prije kiretaže,doktor u bolnici je rekao ako će na kontrolom uzv (za 3 dana) promjer biti isti da bi kiretirao, a ako će se mjenjati da bi čekao sljedeći ciklus da se to proba samo očistiti.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, možda je najbolje pričekati iduću menstruaciju, napraviti uzv neposredno nakon nje, i tada odlučiti o daljnjem postupku.