alergija

lidija

Zbog muškog čimbenika neplodnosti preporučena je izantjelesna oplodnja ICSI metodom. Molim vas da mi odgovorite da li je pametno da planiramo postupak u proljeće s obzirom da je suprug alergičan na pelud pa u to vrijeme koristi lijekove.
Hvala!

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
S obzirom da je postupak izvantjelesne oplodnje dosta zahtijevan postupak za oba bračna partnera preporučila bih da smanjite na najmanju moguću mjeru sve neugodne momente koji bi ovaj složeni postupak mogli kompromitirati. Među ostalim, mislim da je podatak koji ste naveli da suprug pati od alergijske reakcije na pelud veoma značajan, jer u to vrijeme mora koristiti antialergijsku terpiju koja može kompromitirati kvalitetu ejakulata koji je od presudne važnosti za uspjeh postupka ICSI.

ana

od 10 mj. se borim s ovom bakterijom i nikako da je se rijesim!svaki put nakon upale kad popijem lijekove upala se vrati!sad trenutno pijem cranactin kapsule (sadrze brusnicu)jer se upala vratila, a dosta mi je ceporexa, sinersula i nolicina!probala sam jesti persun,cesnjak,limunov sok i maslinovo ulje pomijesano jer sam cula da to tjera bakterije van, no od toga mi se povraca, pa vise ne pijem!
kako da je se rijesim?