gestacijski dijabetes

elisa

Zanimaju me normalne vrijednosti OGTT-a . Dva sata nakon popijene otopine glukoze imala sam GUK 7.9 mmol/l . To je više od normalne razine ili baš i nije tako strašno? U prvoj trudnoći nisam radila taj test - beba je bila teška 4120 g ( u porodici nemam dijabetičara , ali s tatine strane naginjemo velikoj djeci po porodu ) . U 25. sam tjednu trudnoće.

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
Ovaj nalaz ukazuje na vjerojatnu intoleranciju glukoze koja može protumačiti rađanje djece velike porođajne težine. U ovakvim se okolnostima savjetuje pridržavanje dijetalnog režima prehrane, a detaljne upute o preporučenom jelovniku dati će Vam liječnik koji Vas je poslao na OGTT test.