Amenoreja

AMBER

Poštovana,

Javljam se u vezi slijedećeg: naime, već dva mjeseca nemam menstruaciju, do prije dva mjeseca bile su uredne i redovite. Imam 24 godine, do prije 4 mjeseca pila sam Diane-10 (već niz godina ih pijem s prekidima); jedan abortus 2000 godine.
Sada radim na izuzetno stresnom poslu, to je jedino objašnjenje koje mogu dati. Imam lagane bolove s desne strane donjeg dijela trbuha, te nikakve druge smetnje.

S težinom nemam problema, imam 160 cm i 50 kg, dermatolški također sve uredno (ovdje se referiram na moguće hormonalne probleme); dečka nisam imala pa stoga ne postoji mogućnost trudnoće.

Naručena sam za ginekološki pregled 13/08/03, no prije toga bih voljela dobiti odgovor od vas.

Srdačan pozdrav
AMBER

prof. dr. Josip Djelmiš

Poštovana Amber,
nije rijedak izostanak menstruacije nakon uzimanja hormonske kontracepcije. Vaš "izuzetno stresni posao" također može uzrokovati izostanak menstruacije.