AMH hormon

Eva1

Poštovani,

nalaz mog AMH hormona iznosi 2,6, što je dosta nisko.

Zanima me može li se na osnovu ovog nalaza procijeniti koliko mi je ostalo plodnih mjeseci/godina?

Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mogu. Rezerva jajnih stanica dakako nije velika.

danci_1

Poštovani,

AMH mi iznosi 69,11 pmol/L, a ref. vrijednosti su od 1,22-95,26. Da li to ukazuje na PCOS i koju terapiju bi trebala dobiti? Planiramo trudnoću već 10 mjeseci. Uz to pratim ovulaciju svaki mjesec i ona je vidljiva uvijek 14.dan ciklusa. Mužu je dijagnosticirana oligoteratozoospermia. Da li ćemo moći prirodno ostvariti trudnoću ili ćemo morati na mpo?

Unaprijed zahvaljujem.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
optimalne vrijednosti AMH su 28 - 48 pmol, Povišene vrijednosti mogu ukazivati na policistične jajnike, ali za dijagnozu treba učiniti kompletan hormonski status i ultrazvuk. Kod supruga je ukupan broj i postotak morfološki urednih spermija ispod graničnih vrijednosti. Preporučam da se javite na odjel za humanu reprodukciju.

ZabrinutaIvana

Postovani,
Iman 23 godine,visoka 166cm i teska 54kg. Nikad nisam bila trudna.Imam ucestale menstruacije traju oko desetak dana i ciklusi su mi od 14-21dana.Na Uzv dr. kaze da vidi samo folikule,a ne i ciste.Upucena sam vadit AMH hormon.Izvadila sam 4.dana ciklusa ovo su rezultati
AMH 221 pmol/L ref(8.71-83.6)
AMH 30.66 ng/mL
Mozete li mi objasniti na sto upucuje nalaz?
Hvala i lijep pozdrav

ZabrinutaIvana

Postovani,
Nastavak na prethodno moje pitanje jer vam neke stvari nisam napomenila.
Naime 5.dana ciklusa krajem 2019 sam vadila i spolne hormone rezultati su:
FSH 4 fol(1.8-9.4 IU/L)
LH 8.1 fol(0.8-10.4 IU/L)
PRL 720 (81-597 mIU/L)
Dhea-so4 5.6(1.8-9.8 )
Estradiol 0.331 (0.11-0.65)
Sl.testosteron 13.9(0.45-10.7)
Androstendion 22.3(1.7-16.4)

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, povišene vrijednosti AMH, kao i androgenih hormona (testosteron, androstendion) ukazuju na sindrom policističnih jajnika. Osim toga kod Va sus povišene vrijednosti prolaktina. Ukoliko ne planirate trudnoću, preporučljiva bi bila terapija oralnim hormonskim kontraceptivima.