Androgena alopecia

Link12

Pozdrav, već dugo čekam odgovor na forumu dermatologija pa evo ovdje postavljam isto pitanje.

Postovani,
imam 21 godinu i dijagnosticirana mi je androgena alopecia i policisticni jajnici koje cu poceti lijeciti za 2 mjeseca, sada sam na Duphastonu.
Naime, kosa mi je uvijek bila tanka na tjemenu i nekako rjeda, a gusca na zatiljku, ali u zadnjih 6 mjeseci se bas jako prorijedila i poispadala, zanima me hoce li ikada narasti uz ikakvu terapiju ili samo mogu ocekivati da se uz terapiju situacija nece pogorsati? I koja je po vasem misljenju najbolja terapija za takvo stanje? Smatrate li da ce se to rijesiti uzimanjem antiandrogena? Vadila sam hormone i testosteron je iznosio 4,2 nmol/L sto je skoro duplo nego sto smije biti.
Hvala puno.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, potrebno je uvesti terapiju antiandrogenim kontraceptivima. Za očekivati je da će se stanje poboljšati.