Antibiotik i pilule

cp128

Pozdrav! Trenuno pijem antibiotik sulotrim forte zbog upale mokracnih kanala i imam pauzu između pilula. U subotu ih trebam opet poceti uzimati pa me zanima ima li tak antibiotik utjecaja na pilule. Moram li se koristiti nekom dodatnom zastitom ili nije potrebno? Unaprijed hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, sulotrim ne utječe na učinkovitost kontraceptiva. Nije potrebna dodatna zaštita.