ginekolog

kayla

vidi li novi ginekolog da je pacijentica u proslosti imala pobacaj?!

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Interesantno je zašto vas to zanima. U nekim slučajevima se to može "sakriti" od novog ginekologa, a u nekim ne.

xyz2

prije dvije noći sam imala prvi sex ( bez zastite), ali partner je ejakulirao izvan vaginalnog otvora, tacnije na stomak, a sinoc smo imali opet sex ali sa zastitom i ja sam danas dobila obilnu menstruaciju, koja je nastupila 3 dana ranije, postoji li mogućnost trudnoće i trebam li se zabrinuti. brinu me te tzv. "KAPLJICE LJUBAVI" unaprijed zahvalna

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nikakve kapljice ljubavi. Radi se o menstruaciji. Ne brinite.

ana123as

postovani zanima me da li postoji ikakva mogucnost za trudnocu nakon zasticenog odnosa kondomom,a da pri tom nije doslo do pucanja istog?Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji.

1991jo

ovako ja sam prosli mjesec dobila menstruaciju 7.05. i prestala je 13.05. i opet sam dobila 24.05. i zavrsila je 31.05. to mi se prvi put desilo stim da sam ja rodila 23.11.2012. godine drugo djete pa jel mi mozete sad rec sta da radim posto jos uvijek u ovom mjesecu nisam dobila menstruaciju bojim se da je opet trudnoca posto suprug i ja imamo odnose bez zastite!!! da napomenem sa 14 godina sam dobila prvu mengu sada imam 22 godine i uvijek mi je menstruacija dolazi na tocan datup ponekad i u isti sat!!!hvala

edina2

Zanima me da li se prisustvo infekcije hpv-om moze videti na papa testu i vaginalnom sekretu ili je potrebno raditi neke druge analize? I da li papa test II grupe moze ukazati na prisutvo hpv? Hvala.

sumeja

Cijenjeni doktore, imam jedno pitanje. Kada dobijem menstruacijukrvarim prvi i drugi dan normalno, treceg dana vec bude manje, kada se ujutru probudim ( cetvrtog dana ) na ulosku ne bude nista, no cim malo krenem da se krecem ja pocnem da krvarim poprilicno dosta, osjetim grceve. Da li je to normalno? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

1991 moguća je trudnoća. Napravite test.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Edina papa test ne detektira uvijek hpv infekciju.
Najbolje je napraviti bris na hpv tj hpv genotipizaciju.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sumeja normalno je.

lutkicazg1

da li ste se u vašoj praksi sreli sa slučajem da je djevojka ostala trudna bez pentracije ili da li ste čuli da se to dogodilo nekome?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Teoretski je moguće ali se nisam s tim susreo.

kena

pozdrav..molim vas da mi kazete vase misljene o papa nalazu:kvalitet uzorkaomgptimalan..nespecificna upala..cilindricne atipije(AGC) ,L+++,E++,citoliza,uraditi kolposkopiju...ne mgu raditi kolposkopiju jer imam menstruaciju ,ginekolog mi je propisao vag.macmiror poslije prestavka menstruacije...molim vas da mi kazete da li je ovo nesto ozbiljno jer sam zabrinuta pogotovo sta znaci ovo cilindricne atipije (AGC)..imam 34 god (2 normalana poroda). do sada mi je papa uvijek bio u redu..HVALA unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, prije kolposkopije bilo bi dobro napraviti cervikalne briseve i bris na hpv.
Svakako i prije terapije. Svakako nakon toga kolposkopiju a ovisno o nalazu istog ev. Biopsiju i ekskohleaciju cervikalnog kanala,
da se histološki isključi ili dokaže citološka dijagnoza.

greenlady

poštovani doktore, srdačan pozdrav!
prije svega, želim Vam uspješnu novu godinu happy
ako biste bili ljubazni da mi pojasnite krvne nalaze:
FT4 13,98
FT3 3,26
TSH 2,97
amtiTPO 455
FSH 5,47
PROLAKT 422
DHEAS 6,37
E2 219
FTESTO 3,57
TESTO 2,95

Ovo je prvi da sam radila tu krvnu pretragu. Do sada nije bilo nikakvih problema, a prije nekih 8mj su mi menstruacije počele biti neredovite, točnije ciklus svakih 60 dana, imam 28god i jednu trudnoću iza sebe, nakon koje je zapravo i počela neredovitost.

Unaprijed Vam se zahvaljujem na odgovoru!

bbc

Poštovani doktore

Koristila sam yaz pilule 3 godine,radi zaštite od trudnoće. Kako mi više nisu bile potrebne odlučila sam prestat uzimat na način da sam blister popila do kraja, nastupila je menstruacija kao inače i nisam započela novi. Sada me zanima obzirom da sam prije par mjeseci bila na redovitom godišnjem pregledu i bilo je sve u redu dali je potrebno da sada posjetim ginekologa obzirom da sam sama odlučila prestati i prestala sam ih uzimati na svoju ruku jer mi više nisu bile potrebne . Odnos nisam imala u zadnja dva mjeseca i menstruacija mi je redovito nastupila tako da nemam straha od trudnoće, samo me zanima dali je potrebno sada posjetiti ginekologa i kada mogu očekivati da će mi doći sljedeća menstruacija obzirom na prestanak uzimanja pilula, dali da očekujem kašnjenje kao što mi je bilo uobičajeno prije početka uzimanja pilula ili mogu očekivati da će mi menstruacija dolaziti više-manje kao i za vrijeme uzimanja pilula?

Unaprijed hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tsh vam je malo povišen. Ne znam vrijednost lh hormona.

greenlady

LH 2,49
to sam slučajno preskočla. ostalo sam sve prepisala s nalaza.
Hvala