Antibiotik i planiranje začeća

anzac

Poštovani,
Prošli tjedan sam pila antibiotik Klavobel zbog upale grla. Piše u uputama ako planirate imati dijete obratite se liječniku ili ljekarniku za savjet. Što to znači? Da li da preskočimo plodne dane ovaj mjesec budući da pokušavamo zatrudniti?
Zahvaljujem unaprijed na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, popijeni antibiotik ne može škoditi eventualnoj trudnoći. Slobodno radite na trudnoći.