Aspirin u trudnoći

enina_mama

Poštovani,
Poslije dva spontana pobacaja uradila sam nalaz na trombofiliju koji je pokazao mutaciju jednog gena koji izaziva spontane pobacaje...2017 godina sam ostala u drugom stanju prirodnim putem, doktor mi je, nakon ocitovanja nalaza na trombofiliju, u terapiju uključio aspirin koji sam pila sve do 36 sedmice i rodila zdravu djevojcicu!
Sada sam ponovo trudna i sve je ok, kao stalna terapija mi je ponovo aspurin...Međutim, pojave mi se povremeno modrice/masnice na nogama, nisam se udarila nigdje,nego odjednom, a to sam povezala sa aspirinom! Mene zanima, moze li aspirin naškoditi meni i da li da ga nastavim piti? Svjesna sam da mi je neophodan zbog bebe i ja njega i dalje pijem, bojim se da ga iskljucim...Cisto informativno da znam da li da nastavim s njim? Modrice se pojave pa nestanu i nije ih puno, samo na nogama...
Unaprijed zahvaljujem!
Postovanje...

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, savjetujem da uradite koagulogram. Ovisno o nalazima odlučiti će se o daljnjoj terapiji.