beta hcg

karla07

Poštovani,

nalaz mi iznosi 890.37, a ref. interval je <2,67.

Da li je to pozitivan nalaz?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
to je pozitivan nalaz

Optičarka

Poštovani,
09.12.imala sam zadnju menstruaciju. Imam uredan ciklus znaci dobivam menstruaciju svakih 28 dana, međutim sad je nisam dobila i 08.01.treći dan kašnjenja sam napravila clearblue plus test i pokazao je plus.
Bila sam kod ginekologa isti dan i rekao je da se kucni test priznaje kao trudnoća pa mi je dao folnu. Isti dan otišla sam izvaditi betu. Dosao je nalaz da je beta 75 IU/L
Nazvala sam ga i rekao je da po nalazu bete ispada da nisam trudna ali da ne mora biti tako da pricekam do 22.01 pa.napravim ultrazvuk.
Molim Vas pomozite mi sa savjetom jer sam nervozna zbog cijele situacije.
Sta da napravim.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalaz bete govori u prilog trudnoći. Pri vrijednostima bete iznad 1000 moguće je ultrazvučno vidjeti trudnoću. Budući da se u urednim trudnoćama beta hcg udvostručuje u prosjeku svaka dva dana, savjetujem da ponovite nalaz za dva dana.

elena1990

Postovani doktore,

nalaz b hcg radjen 33. dan nakon rizicnog kontakta, rezultat <1.20, to je negativno, jel da? imala sam i mengu 15 dana iza navedenog kontakta, ali je bila cudna, pa mi nije bilo vjerovat joj. trudnoca je definitivno iskljucena? hvala, pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne radi se o trudnoći.

Poštovani doktore,
vrijednost mog b hcg nalaza je <1.20, referentne vrijednosti 0.00 - 5.00, mjerna jedinica IU/ml. To je sve što piše na nalazu. Je li to negativno?
Zbunjuje me što neki govore da je to negativna vrijednost samo ako je mjerna jedinica mIU/ml, u suprotnom da može značiti trudnoću. Ne znam ovo sama protumačiti, pa vas molim za pomoć.

Izvinjavam se, mjerna jedinica je IU/L, a moj rezultat 1,20.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalaz je negativan.

Anchy16

Poštovani,

Citala sam neke studije na internetu o lucenju beta hCG hormona u pocetku trudnoce. Uglavnom se svi slazu kako se hormon pocinje luciti vec pri implantaciji dakle najcesce 6-12 dana nakon ovulacije. Medutim na jednom mjestu sam naisla na podatak da se u nekim slucajevima on pocinje luciti do 3 tjedna nakon implantacije. Zanima me je li to tocan podatak i ako je radi li se tu o "normalnim" trudnocama ili mozda nekim medicinski potpomognutim trudnocama, pobacajima i slicno.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, beta hcg se počinje lučiti odmah nakon implantacije. Netočan je podatak o lučenju od 3 tjedna nakon implantacije.

Anchy16

Postovani,

Hvala na odgovoru. Znaci li to da se u slucaju sumnje na laznu menstruaciju test na trudnocu moze uraditi vec sljedecih dana nakon krvarenja?

Ivo Balenović, dr. med.

Tako je.

nemamimena026

Poštovani,
ZM bila 31.03., 26.04. radila prvu Betu 54.95, dva dana nakon 28.05. 162.50 - kako vam se to čini?
Iduću srijedu 12.05. sam naručena na prvi pregled, tada sam već u 6.tjednu.

Da li je taj rast Bete dobar?

Hvala vam unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, porast beta hcg-a je uredan.