policisticni jajnici/izostanak menstruacije

rency11

Pozdrav!imam policisticne jajnike od srednje skole..menstruacija mi cesto kasni..pila sam kontracepcijske tablete kojim se to donekle reguliralo..ne pijem ih vec par godina..menstruacija se sama koliko toliko regulirala..problem je sto sam zadnju menstruaciju imala 4.1.. zavrsila sam na hitnoj 1.3 te su mi tad napravili i beta hcg koji je bio negativan..prije tj dana sam dobila duphaston za izazivanje menstruacije,medutim jos nisam dobila..u tome je i mogucnost trudnoce..koliko je okvirno nakon prestanka uzimanja tableta da se dobije menstruacija? hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kroz 10 dana nakon uzimanja Duphastona bi trebala nastupiti menstruacija. No vaš je poremećaj ozbiljan i dugo ste amenoroična i vjerovatno imate ozbiljan hormonski poremećaj te sugeriram obradu i svakako terapiju.

rency11

pila sam tjedan dana duphaston 2x1..proslo je tjedan dana od toga..imala sam zadnjih 20 dana nezasticene odnose,i nismo uopce pazili..dobila sam upalu mjehura i pijem trizolin 2x1 10 dana.. ne znam da li se moze poremetit dolazak menstruacije zbog tih tableta..mogucnost trudnoce nije iskljucena..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam što mislim o vašem problemu. Ne radi se o trudnoći.

amelie21

Poštovani, zbog neredovitih i bolnih menstruacija 4 godine sam pila logest koji sam prekinula piti u listopadu 2017.otada mi menstruacija nije redovita tj nisam je imala skoro 3 mjeseca pa sam dobila proveru piti i dobila sam je. Nakon tog zbog bolova u jajnicima, pojave akni koje nikad nisam imala, znojenja i pojačane dlakavosti sam bila u ginekologa i dijagnoza je pcos. Izvadila sam krvnu sliku koja je uredna, dobila belaru koju moram početi piti s prvim danom menstruacije, koja opet kasni. 41 dan je od zadnje menstruacije i nista. U neko očekivano vrijeme bili su bolovi i sve se smirilo. Isto tako dobila sam uputnicu za vaditi hormone od 2-5 dana ciklusa ali to isto ne mogu obaviti jer nikako da dobijem. Zanima me sto činiti, opet traziti proveru jer očito neću normalno dobiti menstruaciju? Da li onda provera utječe na hormone kad ih budem vadila? Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, menstruaciju treba potaknuti nekim od gestagenskih preparata i nakon toga između 3. i 5. dana odrediti hormone. Oni ne utječu na vrijednosti hormona.

Poštovani,
Danas sam bila kod ginekologa i rekao je da imam policistične jajnike. Menstruacija mi kasni 45.dan. Dobila sam tablete Duphaston 10mg 2x1 tabletu na dan pa me zanima da li da ih pijem do pojave menstruacije ili popijem sve tablete? Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, popijte sve tablete. Dva do tri dana nakon zadnje nastupiti će krvarenje.