Beta hcg

sluzbeno

Poštovani, 27 dana posle odnosa, radila sam beta hcg, a vrednost je 1,0. To je negativan rezultat na trudnoću? Da li taj rezultat urađen toliko dana od odnosa isključuje u svakom pogledu trudnoću?
Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalaz beta HCG-a sa sigurnošću isključuje trudnoću.

sluzbeno

Poštovani, izvine što opet pišem, ali ne znam šta da mislim.
16.12. sam radila BetaHcg, i tezultat je 1,0.
18.12. sam imala sexualni odnos, bez ejakulacije unutra.
20.12. sam dobila menstruaciju. Međutim, brine me to što je oskudnija nego inače. Danas je treći dan i pojavljuje se u kapima. Da li postoji migućnost da je to lažna menstruacija? Jako sam zabrinuta. Jedini odnos koji sam imala bio je ovaj 18.12. A, prethodnu menstruaciju sam imala 24.11.
Da li treba da ponovim BetaHcg?Postoji li mogućnost trudnoće? Molim Vas za odgovor.
Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji mogućnost trudnoće. Nema potrebe ponavljati betu.

sluzbeno

Poštovani, opet Vam pišem i unapred se izvinjavam na smetnji jer su moja pitanja možda infantilna, ali opet sam u strahu i panici.
Kao što sam u prethodnom postu navela, 16.12. sam radila betu i bila je 1.0
Posle toga sam dobila menstruaciju 20.12. pa sledeću 15.01.
Jedini odnos, koji je bio bez zaštite, sa ejakulacijom napolju desio se 18.12.
Danas mi je 20. dan ciklusa i ceo dan se pojavljuje u tragovima samo braonkasto. Nikad mi se to nije dešavalo, kad krene menstruacija odmah bude crvena krv. Šta bi mogao da bude uzrok pojave tog braonkastog? Rekli ste mi da trudnoću mogu da isključim i da nema potrebe da ponavljam betu.
Ovo me je dodatno zabrinulo. Pada mi na pamet da možda ove menstruacije nisu bile prave... Ustvari, uspaničena sam i ne razmišljam racionalno.

Hvala na of+dgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno se radi o ovulacijskom krvarenju. Ukoliko se želite umiriti, uradite test da se uvjerite da se ne radi o trudnoći.

sluzbeno

Poštovani, opet se izvinjavam na novom upitu i ovom postu.
Meni su ciklusi 21-28 dana. Trenutno nisam u mogućnost da uradim test...
Ali, ako bih Vam rekla da su po završetku menstruacije 20.12. grudi prestajale da me bole, pa ponovo pred sledeću menstruaciju opet bolele (15.01), i po završetku iste opet prestale da bole...
Da li je to neki znak da su menstruacije bile prave i da nema trudnoće?
( I sad me grudi bole, unazad 8-9 dana).
Verovatno je ovo sve konfuzno što sam napisala... ali, zbog nemogućnosti da uradim test još sam nervoznija i paranoičnija...

Hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Prema opisanom radi se o simptomina pms-a , a ne trudnoće.

SANNIA

Poštovani,
posljednji menstruaciju u trajanju od 3 dana imala sam 18.1.2020., a nakon toga slijedi lagano krvarenje i smeđi iscjedak sve do 9.2. Test za trudnoću je pozitivan, prvi nalaz bete je 430 napravljen 7.2., a drugo 605 napravljen 10.2., na ultrazvuku nisu uočeni znakovi trudnoće. Kada bi se mogli na ultrazvuku vidjeti znakovi trudnoće, trebam li hitno na pregled ako se nastavi tamno smeđi iscjedak? Zahvaljujem na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, javite se što prije Vašem liječniku. U normalnoj trudnoći vrijednost beta hcg-a udvostručuje se otprilike svaka dva dana. Budući da kod Vas to nije slučaj, treba misliti na izvanmaterničnu trudnoću.

NijeBitnoTkoSam

Poštovani,

imam 24 godine, zadnju menstruaciju sam imala 15.12.2019, naime zbog zdravstvenih problema zbog kojih sam morala uzimat antidepresive i antianksiotike, morala sam prekinut piti kontracepciju. 21.01.2020 sam radila kućni test za trudnoću koji je bio blago pozitivan.
Nakon toga sam otišla na pregled 23.01.2020 UZV: ev.početni GM 2.3mm (=4+6), preporučeno vađenje bete 24.01.2020 i 27.01.2020

BETA JE IZNOSILA:
UZV: GM 7.9 mm (5+4), ŽV + (nazire se)

nakon toga sam se odlučila za AB, naime kada sam došla na pregled 04.02.2020 za AB vidjele su se 2 GM 17 i 10 mm, ali bez Eo, poslana sam opet na vađenje krvi 05.02 te je HCG iznosio: 29028, GM 1.41 x 0.88 cm i 1.27 x 0.63 bez Eo, te sam opet bila poslana na HCG danas 11.02.2020 iznosi 42293.

Po svim kalkulacijama koje sam mogla naći na internetu, razvoj HCG beta je sporiji nego normalno, pa me sada zanima, šta vi mislite o HCG beti, dali je normalna trudnoća u pitanju ili ne? Jer koliko god možda želim AB, toliko me je i strah svega ovoga jer su me previše puta slali vadit taj HCG? Da li mi možete objasniti zašto po svim kalkulacijama ispada da mi HCG beta raste svakih 253 h, a svagdje piše da do duplanja treba dolazit svakih 96 h? Ako se gleda po zadnjoj menstruaciji ja sam u 8 tjednu trudnoće, gdje HCG beta treba biti oko 100 000 i trebao bi se smanjivat.. A ako sam od mojih proračuna 4.1 trudna, to je 6 tjedana, što znači da se beta treba duplat svakih 96 h, a ne svakih 256 h... plus plod bi već trebao biti vidljiv na ovoj razini BETE?

Pregled bete:

MOLIM ODGOVORE.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, porast beta hcg-a pokazuje da se vjerojatno radi o anembrionalnoj trudnoći kod koje ne dolazi do razvoja ploda, nego samo gestacijske vreće. Uzrok tome najčešće je slučajna genetska greška u ranom razvoju. Kod anembrionalne trudnoće vrijednosti beta hcg-a se ne udvostručuju pravilno (otprilike svaka dva dana).

SANNIA

Poštovani,
utvrđena mi je izvanmaternična trudnoća. Nalazi bete bili su: 430, 605, 790 i nakon prve doze metatraksata 910. Nakon druge doze metatraksata opet se ne događa pad. Dobila sam i treću dozu i čekam dalje nalaze. Zbog čega se događa da beta hcg ne pada? Treba li više vremena za očekivani pad? Zahvaljujem na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, sad je potrebno pratiti vrijednosti bete. Potrebno je neko vrijeme da se negativizira. Nema pravila o vremenu u kojem će se to desiti. Važno je da ste pod nadzorom.