Moguća trudnoća

Aden

Poštovani,

Sinoć smo djevojka i ja imali nezaštićen odnos dva puta. Prvi put sam malo prije nego što ću ejakulirati izvadio. Ležali smo na krevetu možda jedno sat vremena, gdje ja nisam odlazio u toalet, niti ista radio. Nakon tih sat vremena, bez odlaska u toalet, bez pranja polnog organa opet smo imali nezaštićen odnos gdje sam ja opet izvadio malo prije nego što ću ejakulirati. Znači dva puta smo imali odnos bez odlaska u toalet ili pranja polnih organa. Dana 29.01.2020. je dobila zadnju menstruaciju, ciklus joj traje 29 dana, te je uvijek redovan, tj. uvijek dobije dva dana u odnosu na prošli mjesec ( 2.11., 31.12., 29.01...). Ako smo dobro izračunali jučer i danas bi trebali da joj budu najplodniji dani, pa nas zanima kolika je mogučnost za trudnoću, te ako postoji da li bi nam preporučili pilulu za dan posle, te je li kasno da je uzmemo.

Hvala unaprijed, lijep pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, odnos je bio u vrijeme plodnih dana. Iako su, prema onome što ste naveli šanse za trudnoću minimalne, za svaki slučaj neka uzme EllaOne tabletu.

majamaja777

Poštovani, 20. dana ciklusa imala sam sexualni odnos, zapravo, dečko je penetrirao 2-3 puta po 5-10 sekundi i nakon poslednje penetracije kroz 2-3 minute mastrubacijom je ejakulirao vani. Dobila sam menstruaciju 22. dana. Ciklusi su 21-28 dana.
Da li postoji mogućnost da dođe do trudnoće?
Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji mogućnost trudnoće.

Aden

Hvala Vam puno na brzom i jasnom odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

majamaja777

Poštovani, oprostite, ali zaboravila sam da napišem da je odnos bio nezaštićen.
Da li je i dalje isti odgovor?

Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Odgovor je isti. Nastupom menstruacije trudnoća je u potpunosti isključena.

Meduza 33

Poštovani, u toku plodnih dana imala sam nezaštićen odnos. Zapravo, penetracija se desila 3-4 puta, po par sekundi. Nije bilo ejakulacije uopšte, čak ni posle odnosa. Na penisu nisam primetila ni sluz.
Da li postoji mogućnost da dođe do trudnoće? U paranoičnom sam strahu.
Ne znam da li ima potrebe da popijem hitnu kontracepciju?
Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema opisanom ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.