Beta hcg

Dolly123

Pozdrav, zadnji spolni odnos sam imala 9.11 nakon cega se pojavilo 17.11 cudno krvarenje malo slabije nego uobicajna menstruacijsko i trajalo je 3 dana, no radi konstantno sirastog bijelog iscjedka posjetila sam ginekologa 19.12 koji je rekao da se njemu cini sve uredu i da mi menstruacija trebala uskoro nastupiti i da se po njemu nebi trebalo o trudnocu raditi, no 27.12 posto se menstruacija nije pojavila a osjecam nadutost, jak pritisak u dolnjem djelu trbuha i blage mucnine, vadila sam beta hcg iz krvi rezultat <0.1, te za svaki slucaj ponovila 04. 01 i rezultat takodzer <0.1 no kod obiteljske ljecnice sam dobila dijagnozu akutnog cistisa 24.12 i pila sam klavocin, tako da me zanima ako kava i klavocin mogu utjecati na rezultat i dali mogu vjerovati negativnom rezultatu i koliko je pouzdan beta hcg iz krvi? , te dali je moguce da mucninu i pritisak u trbuhu osjecam radi cistisa?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vrijednosti beta hcg-a iz krvi isključuju trudnoću sa 100% sigurnošću.

Dolly123

Postovani, Znaci na negativne rezultate ukupnog beta hcg (<0.1 iu/l) nemoze utjecati ni akutni cistis niti antibiotici niti ista drugo? I dali su testovi napravljeni u pravo vrijeme? Te dali bi se postojeca trudnoca vidjela nakon mjesec dana na vag. ultrazvuku? , Ispricavam se na napornosti, Al zelim bit 100% sigurna da nezeljenu trudnocu mogu iskljuciti, s obzirom da jak pritisak u trbuhu i nadutost jos uvjek nisu prosli a vec me to pocelo pomalo zabrinjavati, te ako trudnoca nije u pitanju krenem traziti koji je uzrok tomu negdje drugdje, zahvaljujem unaprijed na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Ništa ne utječe na vrijednost beta hcg-a. On se može detektirati u krvi već 10- ak dana nakon oplodnje. Trudnoću možete isključiti.