Beta hcg

zabrinuta95

Postovani,
Vrijednost bete hcg iznosi 0.100. Da li kogu trudnocu iskljuciti?
Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, trudnoću možete isključiti.

Marta35

Poštovani doktore,
trudna sam 5+6. Na ultrazvuku je na dan 5+1 potvrdjena trudnoca u materici, videla se zumancana kesa. Narucena sam ya dve nedelje, da bismo culi srcanu akciju.
Beta nalazi koje sam do sada radila su sledeci :
3+6 je 397mlU/ml
4+1 je 1.078 mIU/ml
4+4 je 4.085 mIU/ml
5+0 je 12.857 mIU/ml
i poslednji do sada na danasnji dan 5+6 je 49.364 mIU/ml
Da li je ovaj rast Beta HCG u redu?
Malo me je zabrinuo poslednji nalaz kao da se manje puta umnozio nego pre, a za vise vremena. Logicno mi je da za vece vrednosti i treba vise vremena, al svakako cete mi Vi reci dal ovde ima nesto za brigu sto se nalaza tice?
Unapred zahvala,
Marta

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radi se o urednom porastu vrijednosti beta HCG-a.

Lelo23

Poštovani zadnji ciklus bio je 23.12. trajao do 26 tog oskudan. 25 tog radjena beta rezultat <1.20 i za 72 sata iznosila 0.28.
U međuvremenu jaka upala urinarna uključen ciprol 500 mg. Nakon terapije jos uvijek ucestalo mokrenje. 10.01. radjen papa test i uz vaginalno doktorica Kaze cisto sve. Naredni ciklus ocekujem 20.01.
17.01. pojavio se smedji iscjedak, danas sam radila betu dakle dva dana prije ciklusa i iznosi 0.15
Dakle uz napomenu da je zadnji odnos bio 09.12.
Imam li razloga za brigu da li je doslo do trudnoce i moram li betu ponoviti?

mrkvica2

Poštovani,
zadnja menstruacija mi je bila 21.01.2023, danas napravljena beta 2,45.(iU/L). imam 44 godine, jel ovo pozitivan ili negativan nalaz?
hala

Amiiia

Postovanje,
Mozete li mi protumaciti nalaz ultrazvuka sta bi moglo biti,
U kavumu uterusa suspektno prisutna formacija nalik na gestacijski mjesak, bez jasno vidljivih struktura unutar iste,
upucena sam da vadim beta test,rezultat beta testa je <2, receno mi je da nije trudnoca?
Menstruaciju sam imala redovno 27.1, s tim da mi se ukazao iscjedak smed 7.2, zato sam radila te nalaze