Produzena manestruacija

Minamina1234

Postovanje doktore. Naime moj problem je sljedeci, danas je 7 dan kako mi menstruacija ne staje, inace traje 5 dana. Ide istim intezitetom kao da je 2 dan ciklusa. Prije svega ovoga na par dana bila 3 puta na ultrazvuku, radila papa test, tumor markere sve je savrseno

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, moguće da se radi o poremećenoj funkciji žutoga tijela. U tom slučaju nije došlo do naglog pada hormona progesterona, što ima za posljedicu krvarenje i nakon menstruacije. Takvo stanje može se liječiti primjenom gestagena (Duphaston) u drugoj fazi ciklusa.

Minamina1234

Zaboravila sam napomenuti, da danas vec ide malo kao neka smedja sukrvica, ali samo kada se brisem maramicom. Uz to pocela sam piti Yasmin pilule koje mi je ginekolog propisao.

Ivo Balenović, dr. med.

Yasmin će regurilati krvarenje.

Lana4pitanje

Dobar dan, poštovani
Imam uredne cikluse koji traju od 25. do 29. dana više od dvije godine. Menstruacija mi traje oko 4 dana u prosjeku, tj krvarenje toliko traje, a nekoliko dana nakon završetka krvarenja, smeđi tragovi.
Međutim, ovaj put mi je menstruacija trajala oko 5-6 dana, a danas je 8. dan ciklusa i sekret još uvijek nije bijele i normalne boje, nego onako svijetlo smeđe, mutno...pa bih pitala, da li je navedena situacija normalna?
Imam li razloga za brigu?
Nedavno sam krenula sa intenzivnim treninzima u teretani, da li bi mogli da poremete nešto?
Lp

Annam123

Pozdrav,kcer 13 godina,treca menstruacija traje vec 2 tjedna,bez bolova,krvarenje je normalno,ni obilno ni oskudno,prije par dana kontaktirala sam ginekologa koji je rekao da je normalno,ali ja sam kao mama naravno zabrinuta pa trazim jos jedno misljenje,znam da je u početku ciklus neredovit,ali ovo mi se čini dosta dugo,sto vi mislite? Da napomenem,prve dvije menstruacije su bile uredne...