Beta HCG

niika89

Poštovani, situacija je sljedeća sutra trebam dobit mengu al sam imala neki filing i jučer navečer radila test i pokazala se crta, jutros napravila test opet crta, nebudi mi teško ode ja u polikliniku platila 160 kn i izvadila BHCG koji je 6,1. Mene zanima kako to da je na tako malu betu kućni test bio pozitivan? dali iz ove male bete može proizaći zdrava trudnoća ili je stvarno prenisko (u 11 mj imala sam spontani u 10 tj.)? Dali postoji šansa da je do oplodnje došlo kasnije? šta mi je sada za činit, ja sam planirala za 2 dana ponoviti lab nalaze dali je to uredu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam na koliko beta hcg reagira vaš test? Vjerovatano ne na tako malo razinu beta hcg. Sad postoji dvije opcije da ga niste ispravno očitali ili je nalaz bete iz krvi malo malen, ili krivo očitan.
Stoga napravite kontrolni beta hcg ako ne dobijete menstruaciju za dva dana.

niika89

pozdrav, ovako 25.02 sam izvadila betu bila je 6,1 danas sam vadila znači 28.02 sada je 46,76..dali je to uredu? p.s inače imam migrenu s aurom i u prvoj trudnoći su mi jako trnule jezik, ruka prva tri mj., dali smijem šta popit za to, ne samo radi trnjenja nego i zbog velikih bolova? hvala u naprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Rezultat je dobar. Ponovite betu za dva dana.
Za glavobolju uzmite lupocet.

niika89

hvala puno na tako brzom odg..još samo nešto dali bi to bila zadnja potrebna beta za vadit? p.s malo je skup sport kad idete u polikliniku

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno zadnja. Imate svog primarnog ginekologa pa neka vam napiše uputnicu za laboratorij.

niika89

Onda vas zvrcnem u pon za uputnicu s obzirom da sam vasa pscijentica blunk

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako.

niika89

272,6 -4.3 jel to ok?

Dejan Šakoronja, dr. med.

U redu.

Tammi

Poštovani,

zanima me koliko dana prije očekivane menstruacije serumski beta HCG test može definirati trudnoću. Naime, na terapiji sam Duphastonom zbog dvije ciste na desnom jajniku, momak i ja smo tri dana nakon očekivane ovulacije (praćene ovulacijskim trakicama) imali nezaštićeni odnos bez ejakulacije u rodnicu, no preventivno mi je ginekolog prepisao Escapele pilulu. Zanima me, svejedno, mogućnost trudnoće i koliko prije očekivane menstruacije (koja bi trebala nastupiti za 7 dana ukoliko zbog pilule nije došlo do poremećaja) serumski test može potvrditi ili negirati trudnoću. Hvala! Pozdrav iz Rijeke

Dejan Šakoronja, dr. med.

Iz krvi se može detektirati par dana prije očekivane menstruacije.

Tammi

Hvala. I molim vas samo još jedan odgovor. Ako menstruaciju očekujem u subotu, je li u utorak u redu vaditi beta hcg?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prije četvrtak, petak.

Tammi

Hvala. Znači u biti nema neke razlike između beta hcg i kućnog urinskog testa.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema. Postoje testovi na trudnoću koji detektiraju vrlo male jedinice beta hcga.

Tammi

To znači da osjetljiviji testovi (10 mlU) potvrđuju ili otklanjaju trudnoću već 10 dana nakon ovulacije/odnosa? Broji li se dan ovulacije/odnosa (ukoliko je isti bio dan prije ili poslije dana ovulacije) ili prvi dan nakon toga?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je.

Tammi

Znači beta hcg može biti potvrditi već 8 dana nakon ovulacije, računajući i dan ovulacije. Dva dana čekanja su znatna ušteda za istu stvar. Hvala vam.

Venia

Čini se da je uvijek puno pitanja oko Beta HCG vrijednosti, je li navedeno iz jednog članka točno, odnosno je li točno da se serumskim testm u svih žena trudnoća može dokazati oko 28-og dana ciklusa? Hvala.
"Vađenjem krvi na beta HCG, koja je zlatni standard u dokazivanju rane trudnoće, rana trudnoća može se dokazati već negdje oko 22-og dana ciklusa, ali samo u 5% žena, a u svih žena oko 28-og dana ciklusa."