Beta HCG

Dejan Šakoronja, dr. med.

Venia drago mi je da se informirate i educirate. Barem neko.
Beta HCG je dokaz trudnoće i možete ga odrediti kvantitativno iz krvi, ali da budu pozitivne vrijednosti obično treba proči deset dana od ovulacije. Dakle ne prije 24. dana ciklusa a svakako je za sigurnost najbolje napraviti ga iz krvi u vrijeme očekivane menstruacije.

Vanjka

8. dan nakon odnosa koji je bio 3 dana nakon ovulacije (i pilule za dan poslije koju sam popila 22 sata nakon toga) nalaz je <0.105. menstruaciju očekujem za 3-5 dana. je li trudnoća isključena? hvala.

Venia

Hvala, pokušavam se maksimalno educirati o stvarima s kojima se susrećem.
To, dakle, znači da najkasnije 30. dana ciklusa svaka žena može znati je li trudna, tj. već i 28. dana? Znam da sam naporna, ali utvrđujem gradivo. Hvala još jednom.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vanjka, rekoh sam deset dana od ovulacije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Venia samo inima kojima je ciklus redovit i ne predug.

Vanjka

11. dan od ovulacije je bio, 8. dan nakon odnosa. vrijednost <0.105. ako postoji vjerojatnost za pozitivnu vrijednost mogu ponoviti u petak kada najkasnije očekujem menstruaciju. hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći.

alexpav

Vrednost bete je <0,1 to je negativan rezultat? A da li je validan ako je proslo 5 meseci od odnosa? Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Narovno da je validan. Negativan je.

alexpav

To znaci da kad je zena trudna beta je tokom cele trudnoce pozitivna? Uspanicila sam se zato sto sam je uradila posle 5 meseci od poslednjeg odnosa i sve mislim da tad rezultat ne vazi...

Dejan Šakoronja, dr. med.

TAko je. Cijelo vrijeme trudnoće.

alexpav

Hvala vam puno sto ste imali strpljenja za moju bezrazloznu paniku...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

micika_p

Postovani, uradila sam betu kad je proslo 27 dana od odnosa i iznosila je <0,10 , da li je proslo dovoljno vremena da rezultat bude pouzdan? Pijem pilule i dobila sam menstruaciju, ali uradila sam za svaki slucaj .

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći.

bcool

Poštovani doktore.
Prvo bi se htio zahvaliti na radu koji obavljate i stručnim odgovorima koje dajete. Iskreno hvala.
Moje pitanje je:
Ako je Beta HCG negativan (<0,501) 20 dana nakon odnosa, a djevojka i dalje osjeća mučnine i ima osjetljive grudi postoji li vjerojatnost da je Beta HCG pogrešan? (Menstruaciju je imala prošli tjedan)
Sljedeće pitanje je - ako je djevojka zaboravila popiti pilulu nakon odnosa, a inače je uzima redovito postoji li vjerojatnost trudnoće samo zbog te propuštene pilule?

Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći svakako. Uskoro će dobiti menstruaciju.

Aleks002

Postovani, odnos Sam imala 9.januara, dobila Sam 17.ali menstruacija je bila cudnija nego inace, trajala je 2 Dana I bila je oksudna pa Sam zbog toga betu hcg radila 29.i rezultat je bio <0,1. Pijem I yaz pilule Ali nisam ih svaki Dan pila u isto vrijeme tako daa mi I ovaj mjesec kasni menstruacija, odnosno na trecoj bijeloj piluli Sam danas ali jos nisam dobila. Napominjem da odnose od 9.januara nisam imala. Postoji li mogucnost da Sam ipak trudna iako je beta 29.jan bila negativna?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu što ste naveli ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

sluzbeno

Poštovani, Beta HCG sam radila peti dan "sumnjive" menstruacije, a 26. dan cikusa. Rezultat je 0.10.
Da li je rezultat urađen u pravo vreme i da li mogu da računam da je trudnoća definitivno isključena?

Hvala.