Beta hcg i ultrazvuk

Redpepper

Dragi doktore,
Imam dva pitanja:
1. Da li bi kvantitativni beta hcg test krvi definitivno pokazao pozitivno u 11. nedelji potencijalne trudnoce? Ako trudnoce ima. Da li je negativan u tom momentu definitivno negativan i može mu se verovati?
2. Da li rutinski trans abdominalni uktrazvuk može da primeti promene ili fetus u 11. nedelji potencijalne trudnoce? Bez da se sumnja na trudnocu, nego da se radi normalan UZ pregled zdjelice i maternice. Da li bi doktor morao primetiti nešto u 11. nedelji potencijalne trudnoce?

Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana u 11. tjednu trudnoće je nemoguće da se ona ultrazvučno ne bi vidjela, a u tom periodu vrijednosti beta HCG-a dosežu svoj maksimium.

Redpepper

Hvala Vam.
To znaci i da je bila samo rutinska pretraga ultrazvukom, videle bi se neke promene?
Pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Sigurno bi se vidjelo.