Beta HCH

anam777

Poštovani doktore, 10.06.2020. godine bila sam na punkciji jajnih stanica, 15.06. bio je transfer petodnevne blastociste, jučer sam vadila Betu koja iznosi 58,5. Danas mi doktor kaže da je možda beta mala i da moram u pon. opet vaditi. Što vi mislite jeli premala? Osjećam ponekad probadanje u maternici i jajniku i dosta sam umora zadnjih tri dana. Unaprijed zahvalna

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, na temelju jednog nalaza beta hcg-a ne može se puno toga reći, osim da je pozitivan nalaz. Kod urednih trudnoća vrijednosti beta hcg-a se udvostručuju otprilike svaka dva dana. Dakle, potrebno je ponoviti nalaz i prema tome će se donijeti zaključak. Da bi se plod ultrazvučno vidio vrijednosti bete trebaju biti iznad 1000.

anam777

Poštovani doktore, jutros sam opet vadila betu i danas iznosi 126,4. Po Vašoj procjeni jeli to ok ili bi trebala ipak biti veća? Moj doktor je zadovoljan jer se udvostručila, no mene je strah da je ipak trebala biti i veća. U petak opet vadim betu.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, beta se udvostručila. No, porast bete nikada nije matematički pravilan i moguća su odstupanja. Treba ponoviti nalaz i tada će se znati više. Pri vrijednosti bete iznad 1000, trudnoću je moguće ultrazvučno vidjeti.

anam777

Poštovani doktore, sljedeću betu sam vadila 03.07.2020. i iznosila je 414,8. Danas sam bila na pregledu i piše endometrij zadebljan bez vidljive gestacije, doktor je rekao da se možda nešto nazire ali nije siguran i poslao me da vadim betu. Danas je bila veća od 1500 i rekao mi je da dođem u utorak na pregled. Molim Vaše mišljenje na temelju ovih mojih pitanja i postova, jako me strah jer mislim bi se ceć trebalo nešto vidjeti i čak čuti srce jer sam transfer imala 15.06. jedne blastociste.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, trudnoća se ultrazvučno može vidjeti kod vrijednosti bete iznad 1500. Kod Vas beta raste, iako nije 'školski'. No, samo na temelju vrijednosti bete ne može se ništa sa sigurnošću zaključiti. Pitanje je koliko je prošlo od transfera do implantacije (kada se počne lučiti beta hcg). U utorak bi se trebala vidjeti trudnoća.

anam777

Poštovani doktore, danas sam bila na pregledu, doktor je vidio gestacijsku vrećicu od 5,7 mm. Poslao me da opet vadim betu koja danas iznosi 2290, što opet ukazuje ma mali rast od petka kada je bila 1500. rekao mi je da dođem opet u utorak na kontrolu i da bi se tada trebao vidjeti plod. Ova beta mi ne daje nikakvu nadu i već sam očajna.

Ivo Balenović, dr. med.

U ranoj trudnoći vrijednosti beta-HCG u krvi mogu se jako razlikovati te sama vrijednost beta-HCG ne bi smjela definirati trudnoću kao abnormalnu. Porast bete kod Vas nije školski, ali to ne mora značiti da sa trudnoćom nešto nije u redu.