MASTURBACIJA

bungavila

poštovani, da li je moguce tijekom masturbacije predmetima koji nisu za tu namjenu (plisanim igrackama) uvesti u rodnicu neku bakterije. Naime patim u zadnjih 3 mjeseca o jakih bolova stidnih usana i svrbeza, ustanovljena mi je candida albicanis al nakon ljecenja antimikoticima oralnim putem i kremama niti jedan od simptoma se nije smanjio. Receno mi je da se iza toga krije jos nesto. Bris na bakterije mi je uredan kao i u naj na trihomonas. Nikada nisam imala odnos. MOLIM VAS da mi odgovorite jer sam ocajna. Je li moguce da sam na taj nacin uvela u rodnicu nesto sto mi izaziva toike smetnje. Unaprijed Vam hvala!!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je da ste unjeli neku bakteriju svakako. Moguće je da je i dio stranog tijela ostao u rodnici. Svakako sugeriram ponovni pregled i uzimanje brisa rodnice.

bungavila

hvala Vam na brzom odgovoru, koju vrstu brisa bi trebalo uzeti?

bungavila

koju vrstu brisa?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pa napisao sam vam. Mikrobiološke briseve rodnice.

enaa00

Moze li masturbacija nastetit u bilo kojem smislu? Ili tzv "prstenjacenje" ?

Ivo Balenović, dr. med.

Niti jedno, niti drugo ne može štetiti.

Ana234567

Postovani,

Prije nekoliko dana sam masturbirala predmetom koji nije namijenjen za to. Inace sam panicar pa mi je palo na pamet da je mozda neko strano tijelo moglo ostati u vagini. Pokusala sam da istisnem i nije nista izaslo, zbog toga mislim da i nema nista i vise sam ubjedjena da nije. Ali me zanima koji su simptomi, znakovi, sta se desi ako jeste? Koliko dugo to smije da bude unutra da ne izazove ozbiljne probleme? Trenutno ne bih da idem kod ginekologa zbog stanja sa pandemijom, pa me interesuje ako jeste je l se smije cekati duze?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ovisi koji je predmet zaostao u rodnici. Ako se radi o organskoj tvari ona će se početi raspadati kroz neko vrijeme i to će prouzročiti neugodan miris.

Kaca90

Postovani,
Bol nakon masturbacije u predjelu male karlice i bol u vidu zarenja u predjelu vagine.Sta moze biti i da li je nesto opasno?
Hvala Vam unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, bol u maloj zdjelici (ukoliko je sredina ciklusa) može biti od ovulacije. Žarenje u rodnici je najčešće posljedica gljivične upale.

Kaca90

Postovani
Sumnjam vec duze vremena na upalu jajnika zbog ziganja u njima i boli u abdomenu i boli u maloj karlici.Ali se javlja i bol u rodnici poslije masturbacije,da li je to poslijedica upale ili ne?Hvala Vam unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, bol u maloj zdjelici može biti uzrokovana upalom jajnika. Savjetujem pregled jer se jedino taj način može postaviti dijagnoza.