Betaserc i planiranje trudnoće

SKY17

Poštovani,

zbog vrtoglavice vezane uz centar za ravnotežu u unutarnjem uhu otorinolaringolog mi je propisao tablete Betaserc, 2 x 24 mg dnevno. S obzirom na to da se te tablete za postizanje optimalnog rezultata moraju uzimati barem tri mjeseca, moje je pitanje mogu li u tom razdoblju pokušavati ostati u drugom stanju? Bi li imale negativan utjecaj na razvoj fetusa ukoliko bih uspjela zatrudnjeti i bi li ih u slučaju trudnoće morala prestati piti?

U nekim drugim uvjetima ne bih ni postavljala ovo pitanje, odgodila bih pokušavanje dok god pijem tablete, ali s obzirom na to da imam dosta godina, svaki mi je mjesec dragocjen za pokušavanje.

Unaprijed hvala na odgovoru i srdačan pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, slobodno možete raditi na trudnoći. Ukoliko ostanete u drugom stanju, možete prekinutu s uzimanjem terapije (ako Vam nije neophodna).