Beta HCG

sluzbeno

Poštovani doktore, nalaz Beta HCG uradila sam 16. dan nakon odnosa, rezultat je <0,10.
Da li je prošlo dovoljno vremena od odnosa ili sam prerano uradila nalaz?
Da li ponovo da uradim ili mogu da isključim trudnoću?
Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalaz beta hcg-a isključuje trudnoću. Obzirom na vrijeme kada je urađen, test je 100% pouzdan.

mimi29

Poštovani,
napravila sam betaHcg, 16 dana od odnosa i 2 dana kasnjenja menstruacije. Rezultata je <0,100, mogu li u potpunosti iskljucit trudnocu?

Ivo Balenović, dr. med.

Trudnoću možete isključiti sa sigurnošću.

Anjena

Dobro vece.Zadnji ciklus bio je 17.1 , redovni su na 28 dana s tim sto jos uvek dojim bebu(7meseci).18.2 bhcg bio je 1808 , 20.2 2978 ,23.2 -6458 .Danas je radjen uz na kom se vidi GS 12mm sto odgovara starosti trudnoce 5+1, po amenoreji bi trebalo 6+3 bez vidljivog eha .Opet danas uradjen beta hcg i iznosi 20378.Da li se mogu nadati urednoj trudnoci ili da se pripremim na los scenario? Sledeci ultrazvuk je za 8 dana. Nemam bolove niti krvarenje.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kod urednih trudnoća vrijednost beta hcg-a se udvostručuje otprilike svaka dva dana. Kod Vas, na žalost nema takvog porasta.