Bevital tablete

Marina

Poštovana dr. Kupešić,
smiju li se u prvim tjednima trudnoće koristiti tablete Bevital (za kožu, kosu i nokte) i Bevital Sun (za pripremu kože za sunčanje). Na bočicama nema nikakvih uputa o uporabi tijekom trudnoće, ali ni zabrane. Poznato mi je da u trudnoći i s vitaminima treba biti oprezan.
Puno hvala.
Marina

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
U pravu ste kada kažete da tijekom trundoće treba biti oprezan s unosom vitamina. Preporučila bih da se opredjelite za primjenu multivitaminskih preparata namijenjenog trudnicama (Pregnavit ili Prenatal) koji imaju sve vitaminske komponente koje Vam trebaju tijekom razdoblja gestacije. Ne bih savjetovala primjenu vitamina za pripremu kože prije sunčanja.