biokemijska

LanaMa

poštovani,

evo kod mene se ipak radilo o biokemijskoj trudnoći, dakle, nije potvrđena ultrazuvkom već samo betom koja je prije par dana bila 20. nakon sto sam prestala sa utrogestanom, obilnije sam prokrvarila i to je trajalo dva dana. sada se krvarenje dosta smirilo, još uvijek ga ima, ali samo malo. Zanima me dali je potrebno raditi kakvu pauzu sada i s obzirom na to da sam u 1/2011 imala spontani u 9-om tjednu, dali su nuzne detaljnije pretrage.

hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, za sada mislim da nije potrebna detaljnija obrada ako se radilo samo o jednom spontanom porodu. Savjetujem korištenje folne kiseline.
Ne treba nikakva pauza jer su vrijednosti beta HCG-a bile jako niskih vrijednosti i ta trudnoća nije zaživjela. Svakako dalje slobodno radite na ostvarivanju trudnoće.

LanaMa

ok. dosta ste me ohrabrili. doc. koji me pregledao na hitnoj na dijagnozi je stavio ponavljani pobačaj i to me dotuklo.
dakle, s obzirom na spontani u 1/2011 i ovu biokemijsku sada (koju on na nalazu vodi kao ab. completus, premda plod nikad nije viđen na UVZ, već samo po beti) doc. ne isprepadao kako moram napraviti pauzu od 3 mjeseca i odraditi sve nalaze budući očito imam problem...

Strah me da se ne postoji neki problem sa kromosomima jer moja sestra već godinama ne uspjeva ostvariti trudnoću ( dakle nikad nije uspjela), a iz različitih razloga, između ostalog su joj utvrdili da je nositelj turnerovog gena iako je potpuno fizički i mentalno zdrava osoba.o turneru sam čitala da uopće nije nasljedan.
Inače, potrebno je napomenuti da ni ja ni suprug nemamo u bližoj niti široj obitelji nikakvu bolest.

Sad sam već zašla u sfere koje izlaze van okvira vaše specijalizacije, ali kako je usko povezano pretpostavljam da ćete se moći osvrnuti na to.

unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, kod Turnerovog sindroma radi se o gonadalnoj disgenezi i kariogramu 45X0.
U prevodu jajnici se prikažu kao tračci ili se ih uopće ne nađu, dakle nema folikula niti folikulogeneze.
Vjerovatno je uradila i kariogram.
Mislim da Vi imate dobru šansu da ostvarite trudnoću, te svakako pokušajte ostvariti to čim prije.

LanaMa

POštovani,

sad Vam se želim samo zahvaliti na profesionlanosti, stručnosti, objektivnosti i svakako ažurnosti koje pokazujete u radu na ovom forumu, a očito i u profesionalnom radu!

Doista Vam hvala, držat ću se Vaših savjeta i ici dalje!

Vi samo nastavite sa ovim forumom, vjerujem da mnogima možete pomoći.

POzdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim lijepo.