Biopsija

Mirela2011

Poštovani, biopsijom endometrijuma tj hp nalazom mi je pronadjena upala, dobila sam terapiju antibioticima nakon histeroskopije i u idućem ciklusu još jedan antibiotik, trebam li nakon popijene terpaije ponoviti biopsiju kako bi bila sihurna da upale više nema ili će ona proći sigurno od antibiotika?

Ivo Balenović, dr. med.

Antibiotik će izliječiti upalu. Daljnji postupak ovisi o kliničkoj procjeni Vašeg ordinarijusa.

katmi

Poštovani, napravljena mi je lletz biopsija 24.6.22., svje je prošlo u redu. dobila sam terapciju xorimax 6 dana i doksicilin 12 dana. trebala sam dobiti menstruaciju 13.7 pa me zanima da li je moguce da kasni zbog biopsije i terapije antibioticima?
i zanima me da li mogu koristiti tampone, kupati se i imati odnose?
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, menstruacija može kasniti zbog stresa (a svaki medicinski tretman izaziva određeni stres). Ako nisu nastupile nikakve komplikacije slobodno se možete kupati, koristiti tampone i imati odnose.

marie6

Poštovani,

zakazana mi je kolposkopija i biopsija zbog cin1/cin2 izazvanog hpv 16. Zanima me mogu li popiti kakve tablete protiv bolova prije same biopsije s obzirom da me strah bolova, a da ne izazivaju probleme sa razrijeđenjem krvi?