TORCH tumačenje nalaza

dotoja

Upućen sam na Torch test nakon spontanog pobačaja, rezultati su sljedeći pa vas molim za mišljenje, da li su u redu i da li ima opasnosti za iduću trudnoću s te strane. Hvala!
Toxoplasma IgM -negativno
Toxoplasma IgG- pozitivno (142 IU/ml)
Toxoplasma IgA - negativno

CMV IgM -negativno
CMV IgG -pozitivno (6,3 IU/ml)

HSV IgM -negativno
HSV1 IgG-negativno
HSV2 IgG-negativno

Rubella IgM -negativno
Rubella IgG- pozitivno (20 IU/ml)

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sa strane torch pretrage nema prepreka za iduću trudnoću.
Nije se radilo o akutnoj infekciji na ništa od testiranog te u tome ne treba tražiti uzrok pobačaja.

maja1309

Poštovani 15.5 mi je rađena kiretaža. Moj ginekolog mi je preporučio TORCH nalaz.
Danas sam dobila rezultate (sve osim herpesa)

Rezultati su:

Toksoplazma IgG rezultat: <5 IU/ml referentna vrijednost: <8
Toksoplazma IgM rezultat: <0,4 IU/ml referentna vrijednost: <=1,1

CMV IgG rezultat: <12,20 IU/ml referentna vrijednost: <1,1
CMV IgM rezultat: <0,2 IU/ml referentna vrijednost: <=1,1

Rubella IgG rezultat: <5 IU/ml referentna vrijednost: <10
RubellaIgM rezultat: <0,37 IU/ml referentna vrijednost: <=1,1

Molim vas da mi kažete dali je uredan ovaj nalaz, posebno vas molim da pogledate vrijednosti za CMV IgG koja je povećana u odnosu na referentnu vrijednost-.

hvala i lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana uredan nalaz. Ne radi se o akutnoj infekciju sa ničim iz torcha.
To nije uzrok spontanog pobačaja.

maja1309

Doktore molim vas da mi odgovorite još na par pitanja budući je moj primarni ginekolog na godišnjem do 1.9.

Dali to što nemam antitjela na toksoplazmu, a poseno rubeolu, znači nisam ih preboljela, može predstavljati problem u budućim trudnoćama?
Dali npr preporučate vakcinu za rubeolu? Koja je vaša preporuka?

hvala i lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba ništa po tom pitanju poduzimati. Nalaz vam je uredan.

ninazeko

Poštovani, trudna sam 11 tjedana. Prva trudnoća. Nalaz TORCH testa HSV IgM poz. , HSV 1 IgG poz, HSV 1 IgG WB poz, HSV 2 IgG neg, HSV 2 IgG WB neg. Vrijednosti tigrova nisu napisane, i kod nalaza za IgM nije definirano dali se radi o HSV 1 ili 2 virusu. Gotovo sam sigurna da sam u djetinstvu vise puta imala labijalni herpes, a od kad sam trudna nisam imala simptome nikakve herpes viruse bolesti, tako da mi je nalaz u najmanju ruku zbunjujuć. Ako mi možete pomoć, zahvaljujem unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pozitivna su igm protutijela, dakle radi se o akutnoj herpes infekciji.
Konzultirajte infektologa.

gencijana

Postovani poslije spontanog uradila sam nalaz torcha ciji su rezultati sljedeci:

TOXOPLASMA GONDII
IgM............................... Negativan
IgG............................... Negativan

CYTOMEGALO VIRUS
IgM............................... Negativan
IgG................................ Pozitivan 32UA/ml (Ref.vr.>=6 UA/ml)

RUBEOLA VIRUS
IgM............................... Negativan
IgG............................... Negativan

HERPES SIMPLEX VIRUS TIP 1 i 2
IgM............................... Retestirati
IgG................................ Pozitivan 1:33857 IU/ml (Ref.vr.1:231)

da li se iz ovoga moze vidjeti razlog spontanog i imali opasnosti za narednu trudnocu?

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne može se vidjeti. S ove strane ne postoji rizik za iduću trudnoću.

karka

Postvani, imala sam pobacaj 06.01.2014g preporuceno mi je da uradim torch test, nalaz :

*Rubella IgG rezultat: 40,5 IU/ml - referentna vrijednost: <10,0
RubellaIgM rezultat: 0,49 IU/ml - referentna vrijednost: <1,00

Herpes simplex I IgM At: <10,0 U/ml - referentna vrijednost: <20
*Herpes simplex II IgG At: 58,20 COI - referentna vrijednost: <1,00
Herpes simplex I IgM At: 12,0 U/ml - referentna vrijednost: <20,00
Herpes simplex II IgG At: <0,3 UOl - referentna vrijednost: <1,0
Da li je uzrok pobacaja, zbog tih povecanih vrednosti i da li postoji rizik za sledecu trudnocu?
Unapred se zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije uzrok pobačaja i nema veze s idućom trudnoćom.

mona22

Poštovani nakon 5 neuspješnih IVF postupaka upućena sam na TORCH pretragu,ovo su rezultati pretrage pa bih Vas molila da mi objasnite rezultate

Toxoplasma IgM neg.
Toksoplasma Igg neg.
Toksoplasma Iga neg.
CMV Igm neg.
CMV igg poz vrijednost 4
HSV Igm neg.
HSV1 Igg granično
HSV 1Igg WB granično
HSV 2 IGG pozitivno
HSV 2 Igg WB pozitivno
Rubella Igm neg.
Rubela Igg neg.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uredan nalaz. To nije uzrok neplodnosti.

Amelie1984

Poštovani, u 6-toj sam sedmici trudnoće. Upucena sam da uradim TORCH nalaz i danas sam dobila rezultate. Zanima me Vase strucno misljenje o nalazu i da li ima ikakvih opasnosti po plod? U avgustu prosle godine sam imala spontani pobacaj, pa me interesuje ima li opasnosti da mi se to ponovi zbog nalaza CMV.

HSV 1/2 - IgG -pozitivna, IgM- negativna
Toxo - IgG - pozitivna, IgM- negativna
Rubella- IgG - pozitivna, IgM- negativna
CMV - IgG- pozitivna (vrijednodt: 15331), IgM- (0.110 OD) - Zona retestiranja

Unaprijed zahvalna na Vasem odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kod vas pobačaj nema veze s nalazima torcha.

Amelie1984

Postovani, hvala Vam na brzom odgovoru.
Mene zanima, obzirom da sam trenutno trudna, da li u ovoj tudnoci ima opasnosti po plod u smislu deformacije obzirom na nalaz CMV'a koji je sljedeci:

CMV - IgG - pozitivna ( vrijednost: 15331)
CMV - IgM - (vrijednost: 0.110 OD ) - Zona retestiranja

Unaprijed zahvalna na Vasem odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ponovite TORCH na CMV za 2 tjedna.

anasrce

Postovani dr,

U 27.nedelji sam trudnoce nakon IVF postupka. Pre IVF je radjen nalaz na TORCH i sve je bilo u redu. Sada su rezultati sledeci:
Brine me ovaj CMV IGG iako je negativan u IGM, i Herpes simplex 2 koji je pozitivan u IGM..

Rubella IGG 95 Iu/ml pozitivan rez >15
Rubella IGM 0,07 Iu/ml negativan rez <0,8poz. >1,1 neg. <0,8

CMV IGG 84 au/ml poz. >6 neg. <4
CMV IGM 0,28 au/ml poz>0,9 neg.<0,7

Herpes simplex 1 IGG 0,03 poz. >1,1 neg. <0,8
Herpes simplex 1 IGM 0,05 poz. >1,1 neg. <0,8

Herpes simplex 2 IGG 0,04 poz. >1,1 neg. <0,8
Herpes simplex 2 IGM 1,26 poz. >1,1 neg. <0,8

Da li moze biti bilo kakve opasnosti po moju malu devojcicu?
Unapred vam se zahvaljujem na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o novoj infekciji ili reaktivaciji genitalnog herpesa.
U ovoj gestacijskoj dobi ne bi trebalo biti nikakvih problema za plod.