Blizanačka trudnoća 15 plus 3 tj

Vedrans

Molim Vas možete mi reći da li su ove mjere u redu i da li je potrebna preventivna serklaža.

Imala sam 2 spontana, jedan u 9 tj drugi u 20 tj( doslo do bezbolnog puknuća vodenjaka, u 16 tj sam bila zatvorena)

Trudnoća je prirodna i na heparinu sam Inhiksu Eutyrox i utragestanu vaginalno 3*2
Genetski mi je mama imala isto 2 spontana u 6 i 7 mj, radi skracenog cerviksa, sa menom i bratom je imala seklažu.

Tila bi ćuti i vaše mišljenje da li su ovi nalazi u redu, da li je potrebna Preventivno seklaža.

"U sepkulima iz ušća oskudan trag sukrvice, uzet vaginoza panel briseva.
TVS. C. Kanal za 30 mm, uu zatvoreno, donji pol posteljice 10 mm od uu.

Dal je to za tj ok dužina cerviksa, inaće sama sam se stavila u mirovanje, osim sto nekad si priustim laganu šetnju.

Bisevi su za sad ok, no u nalazim mokrace nađeno je puno bakterija, prema urinokulturi nit jedna odredena pa mi nisu dali antibiotike, no meni ponekad prilikom mokrenja zna svrbiti kod ulaza u vaginu

Hvala. Na odg

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema nalazima smatram da nije potrebna preventivna serklaža. Važno je da je unutarnje ušće zatvoreno.

Vedrans

Pozdrav, zanima me vaše mišljenje vazano za korištenje utragestona. Prije 2 tj sam koristila vaginalete radi gardanelle i to vrijeme i 5 dana nakon toga sam ga uzimala 3*2 oralno, sad 3 dana sam nastavila vaginalno, no iscjedak se vratio, i uz njega ko nešto između češanja i peckanja.
Urinokultura, leukociti sve je u redu, radila sam prije tjedana dana

Zanima me po vama da li je bolje potrpit to povremeno česanje ili smim nastaviti oralno koristit.,navecer koristim i laktogyn proboiotike svaku vecer jednu oralno.

Imala sam prosle godine u 20 tj spontani pa zato bit tila sve radit kako treba.

Moj dr je rekao da je jedna teorija za jedno a druga za drugi nacin koristenja, i da ako mi pase oralno da nastavim, a sa druge strane čitam forume koji zagovaraju vaginalno

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, utrogestan se može uzimati i oralno i vaginalno. Jedina je razlika to što kod peroralnog uzimanja može imati više nuspojava. Ta je terapija samo 'dodatak' progesteronu koji se u trudnoći luči u velikim količinama i na taj način 'čuva' trudnoću. Što se svrbeža i peckanja tiče, to je najvjerojatnije posljedica gljivične upale. Za to je potrebna terapija nekim od vaginalnih antimikotika (Canesten, Plimycol, Rojazol...)

Vedrans

Dan, dns mi je točno 18 tj i bila sam na mjerenju cerviksa, sada je 24, 6 i unutrašnje ušće je zatvoreno, imam povremeno nako ko mjehure u doljnjem dijelu trbuha koda su grcici al skroz lagani i nisu ucestali.
Narucena sam opet za 5 dana da vide kako ce se odvijat, po vasem misljenju dal je potrebna serklaza radi slabog vrata maternice ili uz stogo mirovanje može se doći do sigurnog razdoblja, rekli su da če vidjeti kako če se odvijati dalje. Da li serklaza može pomoći kod bilzanacke trudnoce.

Hvala vam još jednom na svemu, lp

Ivo Balenović, dr. med.

Dok je unutarnje ušće zatvoreno, serklaža nije potrebna. Potrebne su česte kontrola, a o serklaži će odlučiti isključivo liječnik kod pregleda. Jedino na taj način može se 'osjetiti' kakvo je stanje (prohodnost, čvrstoća, elastičnost...) cerviksa.

Vedrans

Dan, u petak mi je 19 tj, dns su mi uzeti svi brisevi, i sutra idem u bolnicu za pripremu na seklažu, u petak me šiju.
Današnje mjere uz stogo mirovanje su 2cm i oblik slovo u(u 4 dana se smanjilo za 4 mm) , od panike sam zaboravila pitat sto znaci slovo u.
Koliko se nakon seklažu ostaje u bolnici, nadam se da će mi seklaža pomoci da dodem do sigurnij tj za bebe.

Slabost ušća maternice je genetski ipak.
Hvala na svim dogovorima

Ivo Balenović, dr. med.

Nakon serklaže se ostaje otprilike 5 dana. Slovo u opisuje izgled unutarnjeg ušća maternice