krvarenje nakon odnosa

lorna-borna

Postovani, nakon seksualnog odnosa primjetila sam krv ( vise na rozkasto i sluzavo) nije obilno, nemam bolove! Odnos nije bio previse grub sad ( to mi se vec znalo par puta dogoditi , da li je takvo krvarenje nakod odnosa "normalno" ili se trebam zabrinuti i potraziti ginekolisko pregled ! Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno je o odnosa. Ne treba ništa. Apstinirajte nekoliko dana.

lorna-borna

Hvala na odgovoru ! Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Beogradjanka

Postovani, pre godinu dana sam imala kiretazu. Nasli su mi ranicu i nakon biopsije samo mi je receno ponovo papa za 6meseci i hronicna upala materice. Od stresa imala sam apstinenciju godinu dana od odnosa i sada pokusavam da ostanem trudna. Nakon jednog odnosa na pocetku plodnih dana sve je ok bilo, posle 4 5 dana opet smo imali odnos i videla sam malo roze krvi na gacicama. Malo me to brine...

Ivo Balenović, dr. med.

Nema razloga za brigu, vjerojatno je došlo do kontaktnog krvarenja.

Beogradjanka

Postovani, samo bih vas zamolila da pogledate iznad moju poruku. Posto opet pokusavamo da zatrudnim, imali smo 2 odnosa i opet na jednom krv. Kako se odnos zavrsio u meni, iscurelo je dosta i bilo je svetlo roze. Da li je to od ranice na materici?

Ivo Balenović, dr. med.

To je kontaktno krvarenje. Nastaje zbog mehaničkog oštećenaj sluznice. 'Ranica' sama po sebi nije opasno stanje, ali je to mjesto smanjene otpornosti. Na tom mjestu se nalaze stanice iz cervikalnog kanala kojima tamo nije 'prirodno' mjesto, stoga su osjetljivije. Dokle god je papa test uredan nema potrebe za intervencijom. No, ukoliko bi se ta krvarenja ponavljala mmože se razmisliti o spaljivanju 'ranice'

ketty3

Poštovani,
Imam 26 g, mjesečnice prilično uredne trajanja 5-6 dana. Jučer 4 dan mjesečnice primjetila sam kako je mjesečnica oskudnija i došlo je do odnosa. Inače mi mjesečnica 4,5 i 6 dan bude više kao smeđi iscjedak dok je prva tri dana konkretna s krvlju. Nakon odnosa mjesečnica se pojačala, odnosno i dalje je krvi no manje nego prvih dana no to me malčice zabrinjava s obzirom da mi zadnjih dana bude više kao smeđi iscjedak. Zanima me je li odnos potaknuo da je mjesečnica i dalje takva jer je baš bilo dosta krvi nakon odnosa dok tijekom dana skoro ništa. Imam li razloga za zabrinutost?
Lp,
K

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga za brigu. Krvarenje traje dok se ne odbaci kompletna sluznica maternice. Obilnost krvarenja ovisi o debljini sluznice maternice, a debljina o djelovanju hormona.