bol nepoznatog uzroka

Sunčica

Postovani,
Nalazim se u 30-tom tjednu trudnoce. Danas sam osjetila vrlo jaku i ostru bol skroz visoko na mom trudnickom stomaku s desne strane. Bol je trajala kratko, ali intezivno (tako da se nisam mogla pomaknuti tih sekundi) i nije se ponovila. Nisam htjela dizati paniku zbog jednokratne boli i ici ginekologu, ali sam jako zabrinuta od cega ta bol. Da li moze biti povezano sa podizanjem osita? Bebicine pokrete osijetim sasvim normalno.
Unaprijed hvala.

prof. dr. Josip Djelmiš

Poštovana Sunčice,
jaka oštra bol u predjelu insercije placente se obično javlja kod abrucije placente (prijevremenog odljubljenja posteljice). To je ozbiljna komplikacija trudnoće. Savjetujem Vam, da se zbog tegoba koje Vam se jave tijekom trudnoće odmah konzultirate sa svojim ginekologom.