Candida

Tea

Na nedavnom pregledu receno mi je da imam ranicu na grlicu maternice, i papa test mi je bio 3. Na daljim pregledima konstatovano je da imam gljivice iz roda Candida, dok su mi nalazi mikoplazme i ureaplazme bili sasvim uredu. Posjetila sam vise razlicitih ljiecnika trazeci razlicita misljenja, ali svi me zbunjuju nepotpunim odgovorima i tretmanima. Dobila sam ginodaktanol vaginalete,dok mi je u drugoj ordinaciji receno da mozda i ne bih trebala da ih koristim. Ja sam zbunjena, a oni ocigledno zbunjeniji. Da li mozete da mi kazete kako se lijece navedeni problemi.Hvala

prof. dr. Josip Djelmiš

Poštovana Tea,
Česte su upale rodnice uzrokovane gljivicama (Candidom alb), a upala se liječi antimikoticima (Gyno Dactarin vagtbl, Canesten vagtbl, Plimycol vagtbl i dr).