Bol u trtici

Marina

Postovani,

rodila sam prije mjesec dana i imam jedan veliki problem koji me jos uvijek muci od poroda.
Naime, pri samom izgonu dok sam istiskivala bebu, nesto mi je "puklo" u trtici. To se takodjer i jako culo. Pretpostavljam da se zdjelica jos dodatno bila rasirila kako bi beba mogla van.
No, do danas imam problema s time, tesko ustajem, tesko sjedam, a kada zelim promijeniti polozaj dok lezim ili sjedim to su teske muke.
Takodjer se desava dok sjedim, da mi "pucketa" u trtici i to je popraceno jakim bolovima.

Ne smetaju me ni savovi, ni nista drugo osim toga.
Bolovi ne popustaju i bojim se da ce sve to skupa potrajati.
Molim Vas, recite mi kome da se obratim i sto mi je ciniti?
Na prvi ginekoloski pregled bih trebala otici za kojih 10-ak dana.

Unaprijed zahvaljujem i srdacno Vas pozdravljam

prof. dr. Marina Ivanišević

Draga Marina, ponekad u porod se dislocira ili pukne trtična kost kojs spontano zaraštava samo će potrajati još neko vrijeme i jasno zarasti će u sijelosti. Ukoliko do danas boli tada je potrebno i odslikati donji dio kralješnice. Za bolove možete uzeti nakon podoja ukoliko dojite neki antireumatik tipa Voltarena ili Ketonala, jer će se do slijedećeg dojenja koncentracija lijeka smanjiti i neće biti opasna po dijete. Samo ne uzimati ANALGIN!!!