boli!

mia

Zadnjih nekoliko puta imam veoma neugodan osjećaj nakon odnosa, kao da se čitav vag. kanal upali i natekne. Poslije pranja me boli i lakše mi je kada sjedim, kao da nešto teži dole kada stojim. Neko vrijeme me tako boli, čini mi se sva sluznica. Inače, uobičajeno, nemam gust iscjedak ali mi se gačice dosta prljaju, tamno žuto otprilike, osjeti se zadah. Canesten mi pomogne zakratko. Molim vaš komentar,

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Vaše pitanje i opisane smetnje govore u prilog manifestne upale. Savjetovala bih da se učini gienkološki pregled i odredi stupanj čistoće, te napravi Papa test. U slučaju potrebe bilo bi uputno učiniti cervikalni obrisak na klamidiju, mikoplazmu, ureaplazmu, aerobe i anaerobe. Nakon učinjene obrade u slučaju potrebe provesti antibiotsko liječenje prema antibiogramu u oba partnera u isto vrijeme i dostatno dugo.