Bolne grudi

Viki912

Postovani, menstruacija mi je zavrsila prije 7 dana, sljedecu trebam dobiti za 20, no vec dva zadnja dana me lagano bole grudi te imam osjecaj da se nisam do kraja pomokrila tj da i kad se pomokrim imam jos, svaki odnos je bio zasticen kondomom te partner nije svrsio. Zanima me postoji li mogucnost trudnoce ili ovo moze biti iz nekog drugog razloga.
Hvala, lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom sigurno se ne radi o trudnoći. Savjetujem da uradite analizu mokraće.

Viki912

Postovani, a zasto me bole grudi ako je menstruacija tek prosla
Hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, grudi mogu biti bolne iz mnogo razloga. Ciklička mastalgija (koja je uzrokovana hormonima) javlja se pred menstruaciju, a nekada može početi od ovulacije. To može biti i jedan od prvih znakova trudnoće, no budući da ste imali zaštićene odnose to očito nije razlog. Bol može biti zbog neodgovarajućeg grudnjaka ili uzrokovana tjelovježbom. Ponekad bol može biti uzrokovana kofeinom i nikotinom. Bez pregleda nije moguće reći koji je razlog tome.

Medicus123

Pozdrav, koristim kontracepciju godinu dana, zadnja tri ciklusa odmah po završetku krvarenja javlja mi se bol u grudima
Bol je na dodir i prestane kada se pojavi mjesečnica
Imam li razloga za brigu ili je to samo nuspojava kontracepcijskih pilula?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno se radi o nuspojavi pilula. Razmislite o pauzi ili promjeni tableta, ukoliko bol ne bi prestala. Ne radi se ni o čemu opasnom.