Trudnoca?

Venezuela

Postovani,
Ciklusi su mi uvijek normalni i regulirani.
Ovaj mjesec mi je menstruacija uranila 7 dana a imala sam nezasticen spolni odnos dan nakon prethodne menstruacije, napravila sam test za trudnocu treceg dana krvarenja i bio je negativan. Da li je i dalje moguce da sam trudna i da se radi o implatacijskom krvarenju te da sam test napravila pre rano?

Mozdaaa3

Menstr mi je pocela 7.9-13.9, odnos sa deckom sam imala (18.9, 20.9, 24.9) svi su odnosi bili sa kondomom I ejakulacijom napolju. Samo jednom nismo provjerili kondom (jer to je bio drugi odnos za redom, s tim da tada nije bilo ejakulacije nikako). Danas 26.9 imam sluzavi iscjedak sa sukrvicom... zanima me da li se trebam brinuti za mogucu trudnocu I sta bi ovaj iscjedak trebao znaciti? Da li je moguce da onaj kondom koji nismo provjerili je pukao I iako nije bilo ejakulacije tada, da od prethodne ejakulacije koja je bila prije 15min bude dovoljno zaostalih spermija za oplodnju? Ciklusi mi traju oko 31/ 32 dana ( po aplikaciji ovulacija mi je bila 23.9). Molim Vas za pomoc, da li se trebam brinuti?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Venezuela, trudnoću možete isključiti.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Mozdaaa3, nema razloga za brigu. Radi se o ovulacijskom krvarenju.

Mozdaaa3

Znaci mogu iskljucitiii mogucnost trudnocee ? Hvala lijepa

Mozdaaa3

Dakle mogu iskljucit mogucnost trudnoce?

Ivo Balenović, dr. med.

Trudnoću možete isključiti.

owr23

Poštovani
dali je moguća trudnoća na 12 i 13 dan ciklusa ako je bilo guranja prsti nakon čega je dečko ejakulirao daleko od vagine ali je dotaknuo spermu i nije oprao ruke te je prošlo 15 minuta pa je opet gurao prste, ono sto me zabrinjava je sto smo nakon toga imali odnos sa zaštitom koji je kratko trajao i nije bilo ejakulacije.
Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nije moguće da na taj način dođe do trudnoće. Životni vijek spermatozoida izvan genitalnog trakta je tek nekoliko minuta, dok se ejakulat ne osuši.

Mozdaaa3

Postovani doktore, pisala sam Vam gore iznad o svojooj situaciji I reklo ste da trudnoca nije moguca. Ja jos uvijek nisam dobila kasni mi dva dana . Trebam li raditi test ili se brinuti ? Hvala Vam

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema onome što ste naveli smatram da nije moglo doći do trudnoće. Uradite test na trudnoću da se uvjerite.

Marko2801

Poštovani, djevojka ima menstruaicje 16.7. zatim 14.8. zatim 13.9. te je po izračunu sljedeću trebala dobiti sutra 11.10.
Mi smo 26.9 imali petting,to jeste moj penis je dodirivao njenu vaginu ali kroz njene gaćice,bilo je predejakultivne tečnosti,a zatim sam joj malo prstima dirao vaginu,opet moguce je da je bilo malo predejakulativne tečnosti. To su po izračunu bili plodni dani,ali nije bilo ulaska prstiju niti penisa u vaginu,niti ejakulacije,ona je nevina. Danas,dan prije očekivane menstruacije,ona kaze da je dobila menstruaciju,sa malo smećkastog iscjedka uz malo krvi. Da li je moguća trudnoća i da li treba da se bojimo i ako ne,šta znači taj smećkasti iscjedak ? S' poštovanjem

Poštivani,
Zadnja menstruacija završila mi je 7.10. Ciklusi mi u prosjeku traju oko tridesetak dana.
9.10. imala sam spolni odnos tijekom kojeg je kondom pukao i dečko je ejakulirao u mene. Drugo jutro popila sam odmah "tabletu za dan poslje". Kolika je šansa da ostanem trudna?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani Marko, ne postoji mogućnost trudnoće. Kada krv oksidira mijenja boju i potamni. Od tuda smeđa boja.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana 2910, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, a i tabletu ste uzeli na vrijeme tako da ne postoji mogućnost trudnoće.

Lula89

Postovani, test na trudnocu uradjen 13ti, a onda i 14ti dan nakon odnosa, jutarnjim urinom, osjetljivosr 25ml, koji je negativan - da li mogu iskljuciti trudnocu? Unaprijed zahvalna

Lula89

PS odnos nezasticen je bio oko plodnih dana. Dakle, ponavljam, 13i14.ti dan nakon odnosa testovi negativni. Da li je trudnoca iskljucena? Zabrinuta.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, trudnoća je isključena.

petra924

Poštovani. Inače mi ciklusi traju 28-30 dana. Menstruacija mi je kasnila samo jednom. Napravila sam jučer test za trudnoću i pokazivao je blago,blago obojanu crtu, danas isto tako. Jučer sam isla vadit krv(beta HCG) i vrijednost iznosi 36,24.
Inače zadnja menstruacija je počela 23.9.,a od zadnjeg odnosa je proslo 14 dana. Jel moguće da sam tad zatrudnjela a nisu mi bili plodni dani. I bojim se da je ta vrijednost nekako premala za tolko vremena. Kakvo je vaše mišljenje?i što dalje trebam učiniti?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalaz beta hcg-a govori da je u pitanju trudnoća. Hcg se može detektirati u krvi majke nakon implantacije zametka. Implantacija se dešava 10 ak dana nakon oplodnje. Savjetujem ultrazvučni pregled za desetak dana.