bolne grudi nakon mjesečnice

Ivana1606

Poštovani,
zadnju mjesečnicu dobila sa 26.05. i bila je izuzetno oskudna i na početku i na kraju smeđe boje. do sada su mi mjesečnice bile obilnije, a ciklus mi je inače neredovit. Grudi me obično bole tjedan dana prije mjesečnice i za vrijeme i nakon toga prestanu.a nakon ove grudi su me nastavile dosta boljeti i nekako su tvrde. trudnoću isključujem iako sam spolno aktivna jer dečko nikad nije ejakulirao u mene i uvijek se štitimo prezervativom. Što može biti uzrok bolnim grudima? hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da 26.5 vam nije bila menstruacija. Mislim da menstruacij tek trebate dobiti.

Ivana1606

Postovani, da napomenem mjesecnicu sam imala 26.04 i bila je normalnog intenziteta.a ciklusi iako.su neredoviti nikad nisu bili tako dugi. smatrate li da se mozda radi o anovulacijskom ciklusu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

To ne znam. Ali na osnovu iznesenog, iskustvom iz prakse mislim da se nije radilo o menstruaciji.
Teško je bez pregleda i uzv-a.

Ivana1606

hvala na odgovoru.još da pitam da li je moguća u nekom slučaju trudnoća iako je prisutna samo bol u grudima. uvijek se štitimo prezervativima i čak ni tad ne ejakulira u meni tako da ni u slučaju puknuća ne postoji šansa. i nikad me kasnije nije zadovoljavao rukama.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći.

rebelflower

Postovanje, trebala sam mjesecnicu dobiti 26. 12. 2015 ali mi je kasnila 9 dana i kada sam napokon dobila 4.1. 2016. , zavrsila 9.1. nije bila obilna kao inace i sada sedam dana nakon zavrsetka mjesecnice grudi su mi malo natecene i malkice me bole, i 2-3 dana cesto idem u WC, pa to prestane 2-3 dana, pa opet.. Decko nikada nije svrsio u mene ali prije stavljanja kondoma udje 4-5 puta bez kondoma.. Zanima me moze li se zatrudniti od tzv. ''ljubavnih kapi'' tj. sluzi iz penisa prije svrsavanja i jesu li ovo znaci moguce trudnoce i da li je ova moja menstruacija mogla biti lazna zbog slabijeg inteziteta?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Imali ste menstruaciju i stoga se ne radi o trudnoći. Forum služi za edukaciju pa ga malo prevrtite da ne bi bilo više ovakvih pitanja.

Poštovani doktore,
javio mi se bol u grudima kao i nadutost istih kao i u toku pms-a ali nakon menstruacije koja je bila 04.02. i trajala 5, 6 dana. Odnose nisam imala nikada. Pa me zanima šta bi mogao biti uzrok tome i ima li razloga za brigu? Unapred hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
prema navedenom vrlo vjerojatno je stanje hormonski uzrokovano što vas ne treba brinuti. Ukoliko bi se pojavio iscjedak iz dojki bilo bi dobro odrediti razinu hormona prolaktina u krvi.

Orihime

Poštovani,
Poslednja menstruacija je bila 15.09 i trajala je 7 dana. Pre toga 3 meseca nisam imala menstruaciju. Mene inace uvek grudi bole pred i u toku menstruacije ali ovo je prvi put da me bole i nakon. Zanima me koji je uzrok tome?
Unapred hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da tri mjeseca niste imali menstruaciju vjerojatno se radi o hormonskom disbalansu. Savjetujem da uradite analizu hormona. Moguće da je hormonska neravnoteža uzrok Vaših smetnji.

Malecka 21

Poštovani, već godinu dana pijem Axiru 35, uvijek na vrijeme i bez preskakanja. Uz pilule koristimo i metodu prekinutog snošaja. Naime, prije 2 tjedna sam dobila menstruaciju i normalno nastavila sa tabletama, ali grudi me još uvijek užasno bole, istim intenzitetom kao i pred menstruaciju. Vene na dojkama su postale izraženije i grudi se čine veće i punije, osjećam mučnine i laganu bol u jajnicima. Zanima me je li moguća trudnoća, jer mi se nikada prije nije desilo takvo nešto.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da redovno uzimate kontraceptive, trudnoća je isključena. Simptomi koje navodite moguća su nuspojava tableta. Razmislite o promjeni tableta ili pauzi od kontraceptiva.