bolne i natečene

rakija

Poštovani,

trudna sam (33+4).
Već mi se dogodilo da su mi stidne usne dosta netečene i jako bolne, ali kad sam prestala koristiti dnevne uloške bilo je bolje.
Više ih ne koristim, ali bol se opet pojavila.
Ljubazno Vas molim za savjet.
Inače, prije tjedan dana bila sam kod svog doktora na redovnmom pregledu, sve ostalo je ok (ali onda te boli nije bilo).

Hvala i pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bol i otečenost stidnih usana mogu biti rezultat venske kongestije u zadnjem trimestru trudnoće. Isto tako može se raditi i o upali ili kontaktnom dermatitisu.

Minica11

Poštovani!U 25-om tjednu trudnoće sam..prije 3 dana mi se pojavilo peckanje na vanjskom dijelu rodnice i također natečenost usana i oteklina veličine manjeg oraha na kraju usana prema anusu,bol na dodir.Mokraća mi pokazala uredan nalaz.Dali je moguće da su gljivice i s čime mogu mazat.Od kad su simptomi se prerem u kamilici ali nije ništa bolje.Hvala na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, moguće da se radi o upali Bartolinijeve žlijezde. Savjetujem da se javite na pregled.